Müze önünde ASKERE saldırı

Müze önünde ASKERE saldırı
Müze önünde ASKERE saldırı
Bu içerik 1313 kez okundu.

Fransa'nın başkenti Paris'teki Louvre Müzesi önündeki alışveriş merkezinde bir askerin kendisine bıçakla saldıran kişi üzerine ateş açtığı bildirildi.

Paris Emniyet Müdürü Michel Cadot, "Elinde bir bıçak bulunan ve iki sırt çantası taşıyan bir kişi, müzenin altındaki Carrousel alışveriş mağazaları yanında devriye gezen bir askere saldırdı." dedi.

Saldırıya uğrayan askerle birlikte görev yapan askerlerin saldırgana beş kez ateş ettiğini söyleyen Cadot, saldırganın ağır yaralandığını kaydetti. 

Terör saldırısı girişiminde saldırıya uğrayan askerin hafif yaraladığını belirten Cadot, bomba imha ekiplerinin olay yerine geldiğini, saldırganın çantalarında herhangi bir patlayıcı maddeye rastlanmadığını bildirdi. 

Cadot, saldırı girişimi ile ilgili olarak Paris Savcılığı'nın soruşturma başlattığını kaydetti.

"Terörle mücadeleyi sürdürecek"

Cumhurbaşkanı François Hollande, devletin vatandaşın güvenliğini sağlamayı ve bursa escort terörle mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğini bildirdi. 

Yaptığı yazılı bir açıklamada saldırıyı önleyen askerleri gösterdikleri cesaretten dolayı tebrik eden Hollanda, yaralı askere ise geçmiş olsun dileğinde bulundu. 

Terörle mücadelede askeri birliklerin de görevlendirilmesinin öngören Sentinelle operasyonuna dikkati çeken Hollande, “Sentinelle operasyonu, bir kez daha he kadar etkili olduğunu kanıtladı.“ ifadesini kullandı.

"Açıkça terör niteliği taşıyor"

Başbakan Bernard Cazeneuve ise yaptığı açıklamada, "Saldırı girişimi açıkça terör niteliği taşıyor." dedi. 

Saldırı dolayısıyla müzeye giriş ve çıkışlar ile müzenin yanındaki metro istasyonu kapatıldı. Müzenin etrafı ise güvenlik çemberine alındı.

Bölgede ayrıca olayla irtibatlı olduğu düşünülen bir başka kişinin daha yakalandığı bildirildi.aa

Terör Paris
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 27 OCAK 2021 ÇARŞAMBA VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
KORONA'da 27 OCAK 2021 ÇARŞAMBA VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
BATI TRAKYA BEYAZA BOYANDI.
BATI TRAKYA BEYAZA BOYANDI.