Halk Birliği Partisi’nden Türkçe – Yunanca bildiri!!!


Bu haber 2017-04-16 03:43:29 eklenmiş ve 1234 kez görüntülenmiştir.

Halk Birliği (LAE) Partisi İskeçe İl Örgütü, azınlık köylerini ziyareti sırasında tarım politikasıyla ilgili vatandaşlara dağıttığı bildiriyi Türkçe ve Yunanca olarak hazırladı. Partinin İskeçe’deki temsilcilerinden diş hekimi Hasan Malkoç, “Bu bazı kesimlerin tepkisini çekse de biz halkımıza karşı samimi olmayı ve önyargılardan uzak bir şekilde hareket etmeyi tercih ediyoruz.” diye konuştu. 

Halk Birliği Partisi yöneticilerinden oluşan altı kişilik heyet, 7 Nisan Cuma günü İskeçe’nin dağlık bölgesindeki Türk azınlık köylerini ziyaret etti. Halk Birliği Partisi yöneticileri, köylerdeki vatandaşlara partinin tarım ve hayvancılık politikasını anlattı ve hazırladıkları bildiriyi dağıttı. Hükümetin ekonomi politikalarını eleştiren LAE temsilcileri, halktan ulusal para birimine geçme konusunda destek istedi. 

“TÜRKÇE YUNANCA BİLDİRİ HAZIRLAMA ÖNERİMİZ KABUL EDİLDİ” 
Konuyla ilgili olarak GÜNDEM’e konuşan Halk Birliği (LAE) Partisi’nin İskeçe’deki temsilcilerinden Hasan Malkoç şunları kaydetti: “Bildiğiniz gibi LAE partisi SİRİZA’nın memorandumu destekleyen bir parti haline dönüşmesiyle, SİRİZA’dan ayrılanlar tarafından kurulan bir parti. Ben de bu grupta yer alanlardanım. Biz hiçbir şekilde memorandumlu bir çözümü desteklemiyoruz. Çünkü bu politikalar halka sadece sefalet getirdi. Partimizin örgütlenme çalışmaları ve ekonomik krizden çıkış için farklı bir yolun izlenmesi gerektiği konusunda halkı ikna etme faaliyetleri devam ediyor. Bundan 3 – 4 ay önce ova bölgesinde bazı köyleri ziyaret etmiştik. Şimdi de dağlık bölgede bazı köyleri ziyaret ettik. İl örgütümüzün sekreteri Angelos Kolonias ve diğer temsilciler yer alıyordu ekipte. Partimizin tarım ve hayvancılık politikasını anlatan kısa bir bildiri hazırladık. Azınlık köylerine gideceğimiz için bunun Tükçe ve Yunanca olarak hazırlanmasını önerdik. Biraz düşündüler, fakat sonunda kabul edildi. Ve öyle oldu. İskeçe il örgütü olarak bu bildiriyi Yunanca ve Türkçe olarak hazırladık. Bunun için bile bizi eleştirenler oldu. Bu bazı kesimlerin tepkisini çekse de, biz halkımıza karşı samimi olmayı ve önyargılardan uzak bir şekilde hareket etmeyi tercih ediyoruz. İnsanlara partimizin politikalarını anlatmaya çalıştık. İnsanlar ekonomik krizden bıkmış. SİRİZANEL hükümeti insanları çok zor durumda bırakmış. Kriz çok büyük boyutlarda. Bir gün içinde Mustafçova, Dolaphan, Ketenlik, Şahin gibi köyleri ziyaret ettik.” 

ETİKETLER : Halk Birliği Partisi LAE
Yorumlar
Diğer Batı Trakya haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Cloud Link Networks Cloud Link Networks
Arşiv Arama
- -
Cloud Link Networks
Anket
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞININ, İSTİSNASIZ, TÜM ÖNDE GELENLERİ, TÜRKİYE'DEKİ DARBEYE KARŞI İLK 15 SAATTE TAVIR ALMADILAR. BUNUN SEBEBİ NEDİR?
1- NEMALANDIKLARINDAN... BEKLE-GÖR POLİTİKASINI İZLEDİLER.
2- NEMALANDIKLARINDAN... KRAL ÖLDÜ...YAŞASIN YENİ KRAL... DEMEYİ ÇOK ARZULADIKLARINDAN.
3- CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dan HOŞLANMADIKLARI İÇİN.
4- BAŞKONSOLOS ALİ RİZA AKINCI'dan O YÖNDE TELKİN ALDIKLARI İÇİN
5- TAMAMI FETÖ İLE İRTİBATLI OLDUĞU İÇİN
Cloud Link Networks
Trakya'nın Sesi
© Copyright 2013 Trakyanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Gündem
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Türkiye
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
Yunanistan
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
Ελληνικά
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
Batı Trakya
Gümülcine
İskeçe
Gümülcine Müftülüğü
İskeçe Müftülüğü