Efsaneler adası... ziyaretçilerini bekliyor

Efsaneler adası... ziyaretçilerini bekliyor
Efsaneler adası... ziyaretçilerini bekliyor
Bu içerik 1716 kez okundu.

Doğu Karadeniz'in insanların yaşadığı tek adası olan Giresun Adası mitolojik hikayeleri ve içerisindeki tarihi kalıntılarıyla turizmcileri bekliyor.

Amazon kadınlarının yaşadığı ve Herkül'ün altın postu aramak için adaya gelmesi gibi mitolojik hikayeleriyle ön plana çıkan Giresun adasını ziyarete gelenlere gösterilerle zamanda yolculuk yaptırılıyor.

Adada özel bir ekip tarafından Yunanlı gemiciler Argonotlar ile Saka Türklerinin karşılaştırması canlandırılıyor. Bunun yanı sıra temsili Herkül ve Amazon kadınının gösterileri de ziyarete gelenler tarafından ilgiyle izleniyor.

Giresun Adası'na gelenler Bizans mezarları, tarihi surlar, manastır harabesi, şapel gibi tarihi kalıntıları da görme şansı buluyor.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Giresun Adası'nın tarihiyle mitolojisiyle çok önemli bir destinasyon haline geldiğini söyledi.

Herkül’ün altın post efsanesinin güzergahı

Giresun Adası'nın turizmdeki kentin görünen yüzü olacağına işaret eden Gürgenci, Doğu Karadeniz Bölgesinde üzerinde canlı yaşayabilen başka bir ada olmadığını belirtti.

 

Adada zamanda yolculuk etkinlikleri düzenleyen Hakan Adanır ise Giresun Adası'nın Yunanistan ve Gürcistan arasında bir ticaret güzergahı içerisinde yer aldığına olduğuna değinerek, "Ada Herkül’ün altın post efsanesinin güzergahı arasında bulunuyor. Mitolojide Herkül Giresun Adasında kuşlarla savaşmış ve adada hala kuşlar var." diye konuştu.aa

Giresun Giresun Adası Doğu Karadeniz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KORONA'da 27 OCAK 2021 ÇARŞAMBA VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
KORONA'da 27 OCAK 2021 ÇARŞAMBA VERİLERİ, BATI TRAKYA'DA VAKA SAYISI!!!
BATI TRAKYA BEYAZA BOYANDI.
BATI TRAKYA BEYAZA BOYANDI.