Çipras'ın Türkiye için sarfettiği sözlerine Türkiye'den cevap: Aynen iade ediyoruz!


Bu haber 2017-07-15 13:17:43 eklenmiş ve 1337 kez görüntülenmiştir.

Başbakan Çipras'ın Türkiye'ye yönelik "Barış, istikrar ve işbirliğine saygı duymayan bir komşumuz var." ve 'Köpeğin kendini koruması için havlamasına gerek yok.' sözlerine, Türk Dışişleri'nden "Yakışıksız ifadeleri aynen iade ediyoruz." cevabı geldi.

Türliye Dışileri Bakanlığı, Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras'ın, Türkiye'ye yönelik kullandığı "Barış, istikrar ve işbirliğine saygı duymayan bir komşumuz var." sözlerine, Dışişleri Bakanlığı'ndan anında cevap geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada Çipras'ın sözleriyle ilgili "Yakışıksız ifadeleri aynen iade ediyoruz. Bu tür ifadeler, Çipras'ın ne şahsına ne de makamına yakışmaktadır." denildi.

Geçtiğimiz gün Yunanistan'ın Selanik şehrinde, Yunanistan- Sırbistan- Bulgaristan görüşmesinde konuşan Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras, Kıbrıs konusuna da değinmiş, "Ulusal haklarımızı korumak için hep hazırız. Barış, istikrar ve işbirliğine saygı duymayan bir komşumuz var. Dış politikada bir deyim var, 'köpeğin kendini koruması için havlamasına gerek yok'. Biz de çok havlamıyoruz, sonuç getirmek istiyoruz. Çok olay çıkarmaya gerek yok" ifadelerini kullanmıştı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın Türkiye'yle ilgili haddi aşan açıklamasına cevap gecikmedi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın, 13 Temmuz günü Selanik'teki basın toplantısında, bir soruya cevaben ülkemize yönelik olarak kullandığı bildirilen yakışıksız ifadeler şayet doğruysa, bunları aynen iade ediyoruz. Bu tür ifadeler, Başbakan Çipras'ın ne şahsına ne de makamına yakışmaktadır. Bu vesileyle, Yunanistan'da yetkili makamlarda bulunanların, ülkemizi de ilgilendiren konularda sorumlu tutum sergilemeleri beklentimizi yineliyoruz." denildi.aa

ETİKETLER : Türkiye Yunanistan Çipras
Yorumlar
Diğer Türkiye haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
BATI TRAKYA TÜRK AZINLIĞININ, İSTİSNASIZ, TÜM ÖNDE GELENLERİ, TÜRKİYE'DEKİ DARBEYE KARŞI İLK 15 SAATTE TAVIR ALMADILAR. BUNUN SEBEBİ NEDİR?
1- NEMALANDIKLARINDAN... BEKLE-GÖR POLİTİKASINI İZLEDİLER.
2- NEMALANDIKLARINDAN... KRAL ÖLDÜ...YAŞASIN YENİ KRAL... DEMEYİ ÇOK ARZULADIKLARINDAN.
3- CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN'dan HOŞLANMADIKLARI İÇİN.
4- BAŞKONSOLOS ALİ RİZA AKINCI'dan O YÖNDE TELKİN ALDIKLARI İÇİN
5- TAMAMI FETÖ İLE İRTİBATLI OLDUĞU İÇİN
Trakya'nın Sesi
© Copyright 2013 Trakyanın Sesi. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
Gündem
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
Türkiye
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
Yunanistan
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
Ελληνικά
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
Eğitim Portalı
Batı Trakya
Gümülcine
İskeçe
Gümülcine Müftülüğü
İskeçe Müftülüğü