Advert

'Endişeli değilim, gizli anlaşma yok'

'Endişeli değilim, gizli anlaşma yok'
'Endişeli değilim, gizli anlaşma yok'
Bu içerik 697 kez okundu.

Amerikan Başkanı Donald Trump, Michael Flynn'in itirafının ardından seçim kampanyası sırasında ekibinin Rusya ile işbirliği yaptığı iddiasını yalanladı.

Trump, eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in Rusya soruşturmasında yalan beyanda bulunduğunu kabul etmesiyle ilgili konuştu.

ABD Başkanı, seçim kampanyası ve Rusya arasında gizli bir anlaşmanın olmadığını söyledi: "Kaygılı değilim. Gizli anlaşma yok. Kesinlikle işbirliği yapmadık."

Washington bölge mahkemesinde ifade veren Flynn, Rusya’nın eski Amerika büyükelçisiyle yaptığı görüşmeleri Federal Soruşturma Bürosu'na (FBI) yanlış aktardığını itiraf etti.

Muhalefetteki Demokrat Parti Senatörü Mark Warner, Moskova ile Trump arasında gizli işbirliğine dair kanıtların yeterli olduğu görüşünde: "General Flynn, Trumpın etrafındaki üst düzey isimlerle Rusya arasındaki bağlantıya örnek isimlerden biri. Bütün parçaları birleştirmeden önce Rusya ile bağlantısı olan daha kaç kişinin adalet önüne gelerek ifade vermesi gerekecek?"

Hukukçular Flynn'in itirafıyla soruşturmanın daha da derinleşmesine yol açabileceğine dikkat çekiyor.

Brooklyn Hukuk Okulu Profesörü Miriam Baer'e göre dosyaya ilerleyen günlerde yeni isimler eklenebilir: "Soruşturma sona erecekmiş gibi görünmüyor. Şimdi diğer domino taşlarının düşme ihtimali var.

Flynn'in itirafının ardından gözler, aynı soruşturmada ifade veren Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner'e çevrildi.

Flynn'in, Kushner'den aldığı talimatla Birleşmiş Milletler'de İsrail'in aleyhine olan bir oylamanın ertelenmesi için Rusya'yı ikna etmeye çalıştığı iddialar arasında.

ABD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atina'da olaylı 'Makedonya' gösterisi
Atina'da olaylı 'Makedonya' gösterisi
İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nde encümen heyeti seçimleri yapılacak!
İskeçe Azınlık Ortaokulu ve Lisesi’nde encümen heyeti seçimleri yapılacak!