Advert

Facebook köklü bir değişime gidiyor

Facebook köklü bir değişime gidiyor
Facebook köklü bir değişime gidiyor
Bu içerik 1393 kez okundu.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg köklü bir değişime gidileceğini açıkladı.

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg dünyanın en geniş sosyal medya platformunda kısa süre içinde köklü değişikliklerin yapılacağını açıkladı. 

Facebook'u 'insanları bir araya getirme amacı' taşıyan ortak bir platform niyetiyle kurduklarını belirten Zuckerberg, bu doğrultuda geçtiğimiz yıl sosyal platformda kurumsal paylaşımlardan çok aile ve arkadaş içerikli paylaşımları öne çıkarma kararı aldıklarını hatırlattı. 

Kullanıcıların gönderdiği geri dönüşümlerde markaların, medya ve resmi kuruluşların paylaşımlarının sıklıkla yer almasından şikayet ettiklerini aktaran Zuckerberg, bu tür kuruluşlara ait videolu içeriklerin sosyal platform üzerinde 'patlama' yaptığını, bunun da Facebook'u asıl kuruluş gayesi olan 'insanları bir araya getirmek' amacından uzaklaştırdığını söyledi. 

Zuckerberg, yaptıkları geniş çaplı araştırmalarda insanların yalnızlığını azaltıp daha fazla 'bağlantılı' olmalarını sağlamanın onları daha fazla mutlu ettiğini belirterek, bundan sonra yapacakları değişikliklerle daha fazla haber içeriğine ulaşmayı kolaylaştırmak yerine sosyalleşmeyi artırmaya ağırlık vereceklerini dile getirdi. 

Zuckerberg, yeni değişikliklerle birlikte kullanıcıların Facebook'ta harcadıkları zamanın azalmasını beklediklerini ancak bu zamanlarının daha değerli hale geleceğini de ekledi.

facebook
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İSKEÇE SAKARKAYA’DA 13 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA ATEŞ ETTİLER.
İSKEÇE SAKARKAYA’DA 13 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA ATEŞ ETTİLER.
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 15/10/2018
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 15/10/2018