Advert

Edirne ve Gümülcine arasında ticaret bağları kuruluyor

Edirne ve Gümülcine arasında ticaret bağları kuruluyor
Edirne ve Gümülcine arasında ticaret bağları kuruluyor
Bu içerik 835 kez okundu.

Rodop Meslek ve Ticaret Dernekleri Birliği Başkanı Anestis Vafiadis ve beraberindeki heyet, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren’i ziyaret etti.

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zıpkınkurt, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi ve konuşmasının devamında şunları kaydetti: "Göreve geldiğimiz günden bu yana üyelerimizin menfaatleri doğrultusunda İlimiz ve Ülkemize katkı sağlayacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Edirne konum itibari ile Türkiye’nin Avrupa'ya açılan yüzü. Bu kapsamda komşu ülkeler ile bağlantılarımızı her zaman sıkı tutuyor, Bulgaristan ve Yunanistan ile çeşitli projeler yürütüyoruz. Yunanistan'ın Selanik, Dedeağaç, Kavala ve Drama gibi şehirleri ile işbirliklerimiz var. Sınır Ülkeleri ile ticaret hacmini geliştirecek her türlü projede girişim sağlamak adına elimizden gelen çabayı gösteriyoruz ve göstermeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda şehirlerin ihtiyaçları belirlenerek sektörel bazda toplantılar düzenlenebilir, Gümülcine ve Edirne arasında da işbirliği yapılabilir" dedi.

Zıpkınkurt, konuşmasının devamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın projeleri, katıldığı fuarlar, düzenlediği toplantılar, iş gezileri ve diğer faaliyetlerinden söz etti.

Rodop Meslek ve Ticaret Dernekleri Birliği Başkanı Anestis Vafiadis ise, "Edirne'ye gerçekleştirdiğimiz ilk ziyaret. Görüyoruz ki Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Avrupa Odaları gibi hizmet vermekte. İki ülke iş dünyası temsilcilerini bir araya getirip ortak projelerde çalışmak ve şehirlerimiz adına katkı sağlamak bizleri memnun edecektir” ifadelerini kullandı.

Toplantının sonunda Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren, Rodopi Meslek ve Ticaret Dernekleri Birliği Başkanı Vafiadis ve beraberindeki heyete hediye takdim etti.

Edirne
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dedeağaç Hastanesi’nde telefonla randevu sistemi getirildi.
Dedeağaç Hastanesi’nde telefonla randevu sistemi getirildi.
Çipras şubatta Türkiye gidecek.
Çipras şubatta Türkiye gidecek.