BUGÜN 26 OCAK

BUGÜN 26 OCAK
BUGÜN 26 OCAK
Bu içerik 1548 kez okundu.

Bugün 26 Ocak.

Bir bakıma Abdulhalim Dede’nin günü.

O da bunu kutlamış. Anımsatmış. Ve iyi etmiş.

Azınlığa dayatılmış “resmî tarihin” ve kahramanlarının nasıl birer uyduruk ve şişirgen olduğunu gösteren güzel bir örnektir 26 Ocak. 

Ve devamında üç gün sonra gelen 29 Ocak’ın gerçek yüzü de aynı şeyi gösteren bir başka örnektir. Onu düzenleyen Takımın demek istiyorum.

Takım, hedef koyduğu azınlık insanları aleyhinde komplo düzenlemekte uzmanlaşmış bir aygıttı. İstemeye istemeye Azınlığı nümayiş yapmaya çağırmak zorunda kaldı. Katılımın kitleselliği karşısında panik yaptı, nümayişi nasıl yöneteceğini bilemediği için. Bu iş komplo düzenlemeye hiç benzemiyordu. Sonra, panik içinde “maksat hasıl olmuştur” diyerek apar topar kalabalığı dağıtmaya çalışıyordu.  

Azınlıkta “mekanizmanın” nasıl çalıştığını gösteren bir başka örnektir aynı zamanda 26 Ocak, Derin Devlet-Koca Kapı ile Azınlık Mafya Takımı ikilisinin. Bir önemi de bu yüzdendir.

26 Ocak’ın lanetlenişi yalnızca azınlıkiçi çelişkilerin bir sonucu değildir. Azınlıkta büyük dolaplar hep Koca Kapı kullanılarak döndürülmüştür.  

Gerçi Azınlıktaki olaylarda bu ikiliden hangisinin ne zaman üstte ne zaman altta olduğunu belirlemek her zaman kolay bir iş te değildir. 

Bir başka önemi daha vardır, Koca Kapı’nın erki de kullanılarak üstü çamurla örtülmeye çalışılan, ama bütün çabalara rağmen başarılamayan bir olaydır 26 Ocak. Takımın maskesini düşüren. Koca Kapı’yı da sıkıştıran ve saygınlığını ayaklar altına alan. Galiba en büyük önemi de budur.

26 Ocak’ın kurtarıldığı gibi Azınlıkta son 30 yıldır biriken bilgi kirliliğinden kurtarılacak daha birçok olaylar bekliyor sırada bizi.   

Azınlıkta durumların düzeldiğini, Azınlık-Koca Kapı ilişkilerinin yoluna girdiğini ve bu çerçevede Ankara’nın Azınlığın yarattığı özdeğerlerine saygı duymaya başladığını nasıl anlayacaksınız? Hangi işaretlerden?

İşaretlerden bir tanesi de şu: 29 Ocak Azınlığın Ulusal Direniş Günü olarak kutlanırken, o salonda baş köşede şeref misafiri olarak Abdulhalim Dede davetli olduğu zaman. 

Ve ilk etkinlikte kendisinden ÖZÜR dilendiği zaman, 26 Ocak ile ilgili yapılan bunca tahrifat, şahsına atılan bunca çamur ve iftira için.

Hatta bunu yapanlardan hâlâ hayatta olanlar varsa, gidip onun elini de öpebilirler, helallık isteyerek. Kendi bilecekleri iş, bizim önerimiz değildir.

26.01.18

İbram Onsunoğlu

 

Kaynak:tiken.net

26 Ocak 1988 Mitingi Batı Trakya Abdülhalim Dede İbram Onsunoğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 4/4/2020
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 4/4/2020
Ανοιχτό το ενδεχόμενο να επεκταθεί το 800άρι τον Μάιο και τον Ιούνιο
Ανοιχτό το ενδεχόμενο να επεκταθεί το 800άρι τον Μάιο και τον Ιούνιο