Advert

İtalyan mafyası bir kez daha gündemde

İtalyan mafyası bir kez daha gündemde
İtalyan mafyası bir kez daha gündemde
Bu içerik 581 kez okundu.

Slovak gazeteci Kuciak'ın cinayetine ilişkin soruşturmanın ayrıntıları İtalyan mafyasının uluslararası uzantılarını açığa çıkardı.

Slovak gazeteci Jan Kuciak'ın cinayetine ilişkin İtalyan iş adamı Antonino Vadala'nın gözaltına alınması dikkatleri yeniden İtalyan mafyasına yöneltti.

2003'te Slovakya'ya yerleşmeden önce, Bova Marina'da yaşayan Vadala'nın adı burada da bir soruşturmaya karışmış, iş adamı firari birine yardım ve yataklık yapmakla suçlanmıştı.

Tanıyanlar onu karanlık geçmişiyle hatırlıyor, tanımayanlarsa yorum yapmaktan kaçınıyor.

Bova Marina sakinlerinden biri."Şaşırdık haliyle, ancak bilmediğiniz bir insanı yargılayamazsınız. Öyle değil mi? Sizi tanımıyorsam nasıl sizin hakkınızda yorum yapabilirim." diyerek düşüncelerini aktardı.

"Vadala ailesini yakından tanıyorum. Kuzenlerim olur" diyen bir başkası ise şunları söyledi: "Bazı yasa dışı işlere karıştılar. Buraya gidip geldiklerinden haberim vardı. Herkes buradan kaçmanın, yeni bir hayat kurmanın derdinde."

Cinayete kurban giden gazeteci Jan Kuciak, İtalyan mafyasıyla Slovak hükümeti arasındaki bağları irdeliyordu. Kuciak'ın öldürülmesiyle alakalı en az yedi kişi gözaltına alındı.

Cinayet, mafyanın Avrupa'daki hakimiyetini ve etkisini yeniden gündeme taşıdı.

euronews muhabiri Michele Carlino Vadala'nın memleketi Bova Marina'daydı: "Bova Marina'da Bratislava'ya... Yerel bir mafyanın parçasıyken Orta Avrupa'da nüfuzlu bir iş adamı olmak.. Jan Kuciak cinayetine ilişkin soruşturmanın ayrıntıları Ndrangheta mafyasının uluslararası uzantılarını açığa çıkardı."

Slovakya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AB'de satın alma gücüne göre en yüksek ve en düşük ülkeler!
AB'de satın alma gücüne göre en yüksek ve en düşük ülkeler!
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/12/2018
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/12/2018