Advert

Saç Ekimi Öncesi Hazırlık

Saç Ekimi Öncesi Hazırlık
Saç Ekimi Öncesi Hazırlık
Bu içerik 694 kez okundu.

Saç ekimi işlemi oldukça hassaslık gerektiren bir operasyonu olduğundan öncesinde de sonrasında da birtakım hazırlıklar yapmak önemli bir hale gelmektedir. Bu hazırlıkların yapılması ile birlikte saç ekimi işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi muhtemeldir.

Saç ekimi işlemi öncesinde hasta tarafından yapılması gerekenler;

-          - Kan sulandırıcı hapların kullanımı en az bir hafta öncesinde bırakılmalıdır.

-          - Alkol kullanımı en az bir hafta öncesinde kesilmelidir.

-          - Saç ekimi öncesinde operasyona girilmeden saç losyonu, krem gibi bakım ürünlerinin kullanımı yapılmamalıdır.

-          - Operasyon öncesinde temiz ve yıkanmış saçlar ile gidilmesi önemli bir husustur.

-          - Rahat kıyafetlerin tercih edilmesi de oldukça önemlidir. Örneğin düğmeli kıyafetler tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

-          - Kafein ve tütün ürünlerinin kullanımı 1 gün öncesinde kesilmelidir.

Bu koşulların sağlanması durumunda saç ekimi işleminiz için uygun koşullar meydana gelmektedir. Saç ekimi öncesindeki hazırlıklar operasyonun daha başarılı bir sonuç vermesi için oldukça önemlidir.

Tüm hazırlıkları tamamlayıp operasyon için hazır hale geldiğinizde öncelikli olarak donör bölgenizin yeterliliği hesaplanır. Bununla birlikte sizin için doktorunuz tarafından tespit edilmiş yöntem ile saç ekimi işlemine başlanır.

Bu ekim işleminde donör bölgenizden kökler elde edilir. Bu kökler ile birlikte bölgeniz için yeterli miktarda greft elde edilir. Bu elde edilen greftlerin kalitesi ve sayısı operasyonun seyri için oldukça önemlidir. Bu sebeple de doktor tarafından hesaplanan kökler ve elde edilen kökler ekim için uygun bir hale getirilir. Köklerin yerleştirilmesi için mutlaka bir kanal gereklidir. Bu sebeple de kanallar açılmaktadır.

Kanal açılması oldukça hassaslık isteyen bir işlemdir. Ekim yapılacak saçların sıklığını bu kanallar belirlemektedir. Açılan kanallara ince uçlar yardımı ile elde edilen greftler titizlikle yerleştirilir. Yerleştirilmesi ile birlikte saç ekimi işlemi tamamlanmakta olup yeni görünümünüz için ilk adım atılmış olmaktadır. Daha sonrasında saçın kendine gelmesi ve en son ki haline ulaşması için en az bir yıl gerekmektedir. Ortalama bir yıl olan bu süre kişinin köklerinin verimliliğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Uygulama hakkında bilgileri FBM Saç Ekimi bölümünde bulabilirsiniz.

saç ekimi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni Zelandalı kadınlar terör kurbanlarıyla dayanışma için başörtüsü takıyor
Yeni Zelandalı kadınlar terör kurbanlarıyla dayanışma için başörtüsü takıyor
İsveçlilerden cuma namazını kılan Müslümanlar için insan zinciri
İsveçlilerden cuma namazını kılan Müslümanlar için insan zinciri