Advert

Tarihi görüşmeden ilk tepkiler

Tarihi  görüşmeden ilk tepkiler
Tarihi  görüşmeden ilk tepkiler
Bu içerik 422 kez okundu.

Kore yarım adasındaki tarihi zirve devam ederken Güney Koreliler zirveden çıkacak haberlere kilitlendi. Sabah saatlerinde gelen iki liderin el sıkışma görüntülerini tren garındaki ekrandan izleyen 70 yaşındaki Lee Sang-jung duygularını paylaşıyor:

"Bu iki liderin biraraya geldiğini görmek, sanki adanın birleşimi şimdiden gerçekleşmiş gibi hissettiriyor. Bir yandan da Kuzey Kore tarafından aldatılıyor muyuz diye endişeleniyorum. Başarılı bir sonuç umut ediyorum ama aynı zamanda da kaygılıyım."

Güney Kore'de görüşmelerden umutlu olan birçok insan iki Kore'nin birleşmesini istiyor. Pankartlarda 'Tek Kore için halk' yazıyor.

ABD'den görüşmeye ilişkin gelen ilk yazılı açıklamada "Müzakerelerin tüm Kore Yarımadası için barış ve refah dolu bir gelecek yolunda ilerleme sağlayacağı konusunda ümitliyiz" ifadeleri kullanıldı.

Ne var ki, Kuzey Kore'ye güvenilmemesi gerektiğini düşünenler ve görüşmeleri protesto edenler de var. ABD, İsrail ve Güney Kore bayrakları dalgalandıran protestocular 'tek kore' tasfiri yapan pankartları yaktılar.

AB Kuzey Kore
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü
Açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 20/10/2018
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 20/10/2018