Queenbet Grandbetting Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce bugün Gümülcine'yi Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce bugün Gümülcine'yi Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce bugün Gümülcine'yi Ziyaret Edecek
Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce bugün Gümülcine'yi Ziyaret Edecek
Bu içerik 1725 kez okundu.

24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye'de  yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi çerçevesinde, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce Gümülcine ve Kırcaali'yi de ziyaret edecek.

17 Mayıs günü Amasya ve Çorum mitingleriyle propaganda çalışmalarına başlayan İnce, yurt dışında sadece Bulgaristan ve Yunanistan'ı ziyaret edecek. Muharrem İnce 31 Mayıs 2018 günü Gümülcine ve Kırcaali'de soydaşlarla buluşacak. İnce son mitingini ise 23 Haziran'da İstanbul'da yapacak.

ZİYARET YUNAN BASININDA

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin Gümülcine’ye yapacağı ziyaret ulusal basında da yer aldı.

İnce’nin Gümülcine ve İskeçe’yi ziyaret edeceğini yazan Kathimerini gazetesi, “Türkiye’deki seçim yarışı Trakya’ya geliyor” başlığını attı.

Kathimerini haberinde, “Güvenilir kaynaklardan elde edilen bilgiye göre İnce, öğlen saat 1’de Türk Başkonsolosluğu’nu ziyaret edecek ve devamında Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin bürolarının bulunduğu binanın önünden dindaşlarına seslenecek.” ifadelerine yer verdi.

İnce’nin Avrupa’daki etkisini artırmayı hedeflediğini yazan Kathimerini, “Trakya’da akıllara gelen soru şu. Erdoğan da birkaç gün sonra oraya gidip bir miting düzenler mi?” dedi.

Bu arada, Muharrem İnce’nin Gümülcine ziyaretine, ana muhalefetteki Yeni Demokrasi Partisi’nin gölge Dışişleri Bakanı Yorgos Kumuçakos karşı çıktı.
Kumuçakos açıklamasında, “Yeni Demokrasi, Türkiye’deki seçimler öncesinde partiler arası çekişmelerin Trakya’ya taşınmasına karşı.” ifadesini kullandı.

Kumuçakos, “Türk seçim mitinglerinin, gerginliklerinin ve kutuplaşmanın Yunan topraklarına ve Müslüman dininden olan Yunan vatandaşları arasına taşınmasına hemfikir değiliz. Hükümeti, diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelerde olduğu gibi, gerekli önlemleri almaya davet ediyoruz.” dedi.

Muharrem İnce
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 21/5/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 21/5/2019
İSKEÇE’DE BİR DAİREDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU!
İSKEÇE’DE BİR DAİREDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU!