Advert

Rusya'nın desteği Batılı ülkeleri durdurdu

Rusya'nın desteği Batılı ülkeleri durdurdu
Rusya'nın desteği Batılı ülkeleri durdurdu
Bu içerik 591 kez okundu.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Rusya'nın Batılı ülkelerin Suriye'de yapmak istedikleri geniş çaplı hava saldırılarını önlediğini belirterek yedi yıl süren iç savaşı kazanmaya çok yakın olduklarını söyledi.

Beşar Esad Rusya'nın resmi yayın kuruluşlarından Russia Today'e verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

Başkent Şam'da medyaya konuşan Esad, ABD öncülüğündeki düşman kuvvetlerin ve özellikle de Washington'un kuklası olan Avrupa ülkelerinin Suriye'deki durumu çok daha kötü bir noktaya getirdiklerini ifade etti ve bu ülkelerin Suriye'ye daha fazla teröristin girmesine neden olduğunu ileri sürdü.

Beşar Esad'ın röportajında satır başları şöyle oldu:

Kürt güçlerin elindeki bölgeleri gerekirse güç kullanarak alırız

Beşar Esad, ülkenin kuzeyinde kontrolü elinde bulunduran Kürt güçlerine karşı gerekirse güç kullanacaklarını söyledi. Esad, Suriyeli Kürt silahlı gücü YPG'nin ana gövdesini oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri ile müzakereye açık olduğunu ifade etse de, "Eğer müzakereler sonuç vermezse bu bölgeleri güç kullanarak özgürleştireceğiz" dedi.

Suriye Demokratik Güçleri, IŞİD'e karşı yürütülen operasyonlarda ABD'nin desteğini alıyor.

Esad: Dünya ABD'nin kimyasal silah kullanıldı masalına inanmadı

Suriye Cumhurbaşkanı, Duma'da kimyasal silah kullanıldı iddialarını yalanlayarak ABD, Fransa ve İngiltere'ye ait kuvvetlerin 14 Nisan'daki hava saldırını eleştirdi: "Bir yalan hikaye uydurdular ancak dünya Batılı ülkelerin bu yalanlarına inanmadı. Bölgeden çekilemedikleri için bir şeyler yapmak durumunda kaldılar. Küçük de olsa bir şeyler yapmaları gerekiyordu ve böyle de oldu."

Suriye ordusunun Duma'daki silahlı güçlere yönelik operasyonlar devam ederken 7 Nisan'da kimyasal silah kullandığı iddia edilmişti.

Saldırıda 40'tan fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtilmiş, Suriye hükümeti ve müttefiki Rusya kimyasal silah kullanıldığı iddialarını reddetmişti.

Rusya'nın desteği Batılı ülkeleri durdurdu

Esad ayrıca Moskova'nın 2015 yılından sonra kendilerine destek verdiklerini kaydederek bu yardımın Washington yönetiminin bölgeye girmesine ve savaşa müdahil olmasına engel olduğunu söyledi.

"Terörle mücadele etmenin tek yolu askeri operasyonlar"

Esad Suriye'ye istikrarın dönebilmesi için Rusya'nın desteğine ihtiyaç duyduklarını ifade ederken, "Ancak aynı zamanda Amerikan akılsızlığının da durması gerek" diye konuştu.

Esad, Kazakistan'ın başkenti Astana'da Rusya, Türkiye ve İran'ın öncülüğünde başlatılan siyasi çözüm sürecine destek verdiğini de ifade ederken, "El Kaide, IŞİD ya da Nusra Cephesi gibi örgütler diyaloğa hazır değil. Siyasi bir planları yok. Sadece karanlık bir ideolojik planları var. O yüzden bu örgütlerle başa çıkmanın tek yolu askeri boyutta" dedi.

Suriye
urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop sex shop urfa seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'13-24 yaş arası bireyler dijital bağımlılık kıskacında'
'13-24 yaş arası bireyler dijital bağımlılık kıskacında'
Dışişleri Bakanı Katrugalos 'Türkiye'nin dahil olmasını olumlu karşılarız'
Dışişleri Bakanı Katrugalos 'Türkiye'nin dahil olmasını olumlu karşılarız'