Advert

 Muharrem İnce Gümülcine’de

 Muharrem İnce Gümülcine’de
 Muharrem İnce Gümülcine’de
Bu içerik 1290 kez okundu.

Türkiye’de 24 Haziran’da yapılacak erken seçimlerde CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce Gümülcine’ye geldi.

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Yunanistan ve Bulgaristan'daki ziyaretleri için İpsala sınır kapısından geçerek Gümülcine’ye geldi.

İnce, beraberindeki CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Tekirdağ Milletvekili Emre Köprülü, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Küçükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün ve Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'la İpsana sınır kapısına geldi.

Muharrem İnce'yi burada partililer ve CHP İpsala İlçe Başkanı Ahmet Uğraş Uybaş karşıladı. Partililerle fotoğraf çektiren İnce'ye, İpsala pirinci ve çiçek hediye edildi. Bir süre partililerle konuşan İnce, Kırcaali'de iftara katılacağını ve ziyaretlerde bulunacağını söyledi.




CHP HEYETİNE İZİN VERİLMEDİ

Bu arada, İnce ile birlikte Yunanistan'a gelmek isteyen CHP heyetine ise izin verilmedi. Türk medyasında yer alan haberlere göre, İnce'nin geçişine izin veren Yunan makamları heyette yer alan milletvekilleri, belediye başkanları ve gazetecilerin pasaportlarını topladı. Yetkililer delegasyon olarak gelinmesi nedeniyle bildirimde bulunulması gerektiğini belirtti.

İki saatlik bekleyişin ardından Yunan polisleri "Geri dönebilirsiniz ya da burada çok uzun süre beklersiniz" açıklaması yaptı. CHP'liler ziyaretin siyasi bir amaç taşımadığını belirtmesine rağmen geçişe izin verilmedi.


AZINLIK DERNEKLERİNİ ZİYARET

İnce, ilk olarak Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğunu ziyaret etti. Ardından Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne geçen İnce’yi burada dernek yetkilileri ve Batı Trakyalı soydaşlar karşıladı. İnce’nin bir sonraki durağı Batı Trakya Türk Öğretmenler Birliği oldu. İnce, daha sonra Dr. Sadık Ahmet’in kabrini ziyaret etti.

Muharrem İnce Gümülcine
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DW: Η κρίση αφήνει τους Έλληνες να πεινάνε και τα παιδιά να υποσιτίζονται
DW: Η κρίση αφήνει τους Έλληνες να πεινάνε και τα παιδιά να υποσιτίζονται
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 15/12/2018
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 15/12/2018