Advert

Midilli'liler, ihtiyaçlarını Ayvalık pazarından karşılıyor!

Midilli'liler, ihtiyaçlarını Ayvalık pazarından karşılıyor!
Midilli'liler, ihtiyaçlarını Ayvalık pazarından karşılıyor! Abdülhalim Dede
Bu içerik 920 kez okundu.

Türkiye'nin Balıkesir İli Ayvalık ilçesinde her hafta Perşembe günleri kurulan semt pazarına Midilli Adası'ndan giden turistler, tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Ayvalık'ta Perşembe günü kurulan semt pazarı,
Midilli Adası sakinlerinin akınına uğruyor. Perşembe günleri Midilli Adası'ndan 4 gemiyle ilçeye bu hafta bin 600 kişinin geldiği belirtildi. Ayvalık'ta turizm sezonu son günlerini yaşarken Yunanlı turistler ilçe esnafının can simidi oldu. Döviz kurundaki artış nedeniyle Perşembe günleri semt pazarına Yunanlı turistlerin ilgisi yoğun oldu. A'dan Z'ye tüm ihtiyaçlarını karşılayan turistler, özellikle tekstil ürünlerine rağbet gösterdi.

Ayvalık-Midilli arasında yolcu taşıyan katamaran sahibi ve kaptanı Ali Jale, Yunanlıların her hafta semt pazarına akın ettiklerini söyledi.

Bu hafta yolcu sayısında rekor kırıldığını ifade eden Jale Tur sahibi Ahmet Jale ise, "Yunan turistlerin gelişleri havaların soğumasına kadar devam eder. Yunan turistler yanlarında getirdikleri bavulları ve çantaları dolduruyorlar. Bunun yanında Ayvalık'tan PVC kapı, pencere ve ahşap ev malzemeleri de alıyorlar. Bu alışveriş çılgınlığının sebebi ise paralarının değerli olması" dedi. 

Yunanistan'da ekonomik kriz ile birlikte ürünlere getirilen aşırı vergilendirme ve azalan alım gücüyle birlikte vatandaşlar Türkiye'ye yakın adalarda ve Edirne'deki pazarlara akın ediyor.

Yunanistan Türkiye
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Brexit: Συντριπτική ήττα της Τερέζα Μέι στη Βουλή
Brexit: Συντριπτική ήττα της Τερέζα Μέι στη Βουλή
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 16/1/2018
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 16/1/2018