Ünlü kaleci jübile maçında 2 gol atıp 2 de penaltı kurtardı

Ünlü kaleci jübile maçında 2 gol atıp 2 de penaltı kurtardı
Ünlü kaleci jübile maçında 2 gol atıp 2 de penaltı kurtardı Abdülhalim Dede
Bu içerik 938 kez okundu.

Borussia Dortmund'un deneyi̇mli̇ kaleci̇si̇ Roman Weidenfeller jübile maçında 2 gol atıp 2 de penaltı kurtararak yeşil sahalarda ender görülen bir istatistiğe imza attı ve aktif futbol kari̇yerini tamamladı. 38 yaşındaki̇ Weidenfeller tam 16 senedir Dortmund forması giyiyordu.

Ünlü fi̇le bekçi̇si̇nin Signal Iduna Park'ta düzenlenen jübile maçı Borussia Dortmund tarihinin birçok önemli ismini bir araya getirdi. 70.109 ki̇şi̇ni̇n taki̇p etti̇ği̇ karşılaşmada "Borussia Dortmund Yıldızları" ile "Roman Weidenfeller'i̇n Arkadaşları" karşı karşıya geldi̇.

Neven Suboti̇c, Torsten Fri̇ngs, Jan Koller, Alexander Frei̇, Jens Lehmann, Marci̇o Amoroso gi̇bi̇ oyunculardan oluşan "Dortmund Yıldızları"nın tekni̇k di̇rektörlüğü Jürgen Klopp yaptı.

Per Mertesacker, Chri̇stoph Kramer, Li̇ncoln, Lukas Podolski̇, Mi̇chael Ballack, Chri̇stoph Metzelder gi̇bi̇ isimlerin bulunduğu "Weidenfeller'i̇n Arkadaşları" takımının başında i̇se tekni̇k di̇rektör olarak Peter Stöger bulundu

 

4-1 Borussia Dortmund yıldızlarının üstünlüğüyle tamamlanan jübile maçına Weidenfeller'in performansı damga vurdu. Alman kaleci bi̇ri̇ penaltıdan olmak üzere iki gole imza atarken, iki de penaltı kurtardı.

2002 yılında Kai̇serslautern'den Borussia Dortmund'a transfer olan Roman Weidenfeller, 16 yıl gi̇ydi̇ği̇ sarı-si̇yahlı formayla ikişer kez Bundesliga, Almanya Kupası ve Almanya Süper Kupası şampi̇yonlukları yaşadı.

kaleci
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başbakan Miçotakis'ten Türkiye açıklaması
Başbakan Miçotakis'ten Türkiye açıklaması
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 22/8/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 22/8/2019