Queenbet Grandbetting 'Zorba' kasırgası Yunanistan'ı vurdu! Batı Trakya'yı da vurması bekleniyor!

'Zorba' kasırgası Yunanistan'ı vurdu! Batı Trakya'yı da vurması bekleniyor!

'Zorba' kasırgası Yunanistan'ı vurdu! Batı Trakya'yı da vurması bekleniyor!
'Zorba' kasırgası Yunanistan'ı vurdu! Batı Trakya'yı da vurması bekleniyor! LM
Bu içerik 12021 kez okundu.

Yunanistan'ın birçok bölgesini etkilemeye başlayan tropik kasırga Zorba, Güney İon bölgesinde ve Peloponez'in güneybatısında bulunan Pilos bölgesinde 9.0 bofor şiddetinde rüzgar, şiddetli yağmur, toprak kayması ve dev dalgalarla kendini hissettirdi.

DOĞU MAKEDONYA ve TRAKYA BÖLGESİNİ DE VURMA İHTİMALİ VAR

Kasırga birçok yerde elektrik kesintisine neden oldu. Meteoroloji merkezinin son değerlendirmesine göre Zorba'nın geçmeyeceği bölgeler Kuzey İon, Epir ve Batı Makedonya bölgeleri olarak açıklandı. Kasırgadan etkilenmeyeceğine inanılan Doğu Makedonya ve Trakya bölgeleri ise bu doğa olayıyla Pazar günü karşı karşıya gelecekler. Kasırganın Attika bölgesine bugün öğleden sonra ulaşması bekleniyor. AccuWeather'in deneyimli meteoroloğu T. Ros "Girit'in kuzey ve batı sahilleriyle Yunanistan'ın güneyindeki adalarda çok belirgin bir şekilde baş gösterecek olan kasırganın Türkiye'nin güneybatı sahillerini de vurması bekleniyor" dedi.

KASIRGA PAZARTESİYE KADAR SÜRECEK

Kasırganın zirve noktasının Cumartesi öğleden sonradan Pazartesi'ye kadar süreceğine inanılıyor. Pire ve Rafina limanlarından Oniki Adaya ve Kiklades Adalarına seferler iptal edildi, Saronikos Adalarına sefer yapan gemiler limanda bağlı kaldı. Rio-Antirio seferleri iptal edildi. Bu alışılmamış doğa olayı karşısında devlet mekanizmasının hazır olduğu duyurdu.

Kasırga, Cuma günü İon Denizi'nin doğusunda belirmeye başlamıştı.

Atina Meteoroloji Merkezi'nin açıklamalarına göre, günün ilerleyen saatlerinde Attika'nın güneyini ve güney doğusunu etkileyecek olan Zorba, öğle saatlerinde Yunanistan'ın güneybatısına kayacak ve Peloponez ile Girit´i saracak. Kasırga, Pazar günü Ege Denizi'ne, daha sonra da Türk sahillerine ulaşacak.

zorba kasırgası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray mı Başakşehir mi? Süper Lig'de şampiyonluk düğümü çözülüyor
Galatasaray mı Başakşehir mi? Süper Lig'de şampiyonluk düğümü çözülüyor
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/5/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/5/2019