Queenbet Grandbetting Tropik fırtına 'zorba' Yunanistan'ı vurdu

Tropik fırtına 'zorba' Yunanistan'ı vurdu

Tropik fırtına 'zorba' Yunanistan'ı vurdu
Tropik fırtına 'zorba' Yunanistan'ı vurdu LM
Bu içerik 4380 kez okundu.

Zorba tropik fırtınası dün sabah saatlerinden itibaren Mora Yarımadası'nın güneyindeki Kalamata ve Sparti sahillerinde etkili olmaya başladı.

Ülkenin çok sayıda bölgesini etkilemesi beklenen Zorba tropik fırtınası Kalamata ve Sparti sahillerini vururken 9 ve 10 şiddetinde esen rüzgar sebebiyle dev dalgalar oluştu. Fırtına nedeniyle sahillerde bazı tekneler karaya sürüklendi. Bazı köylerde elektrik kesintileri oldu. Pire ve Rafina limanlarından Ege adalarına tüm vapur seferleri iptal edildi.

Atina Meteoroloji merkezinin son değerlendirmesine göre Zorba, kuzey Yunanistan'ı etkilemeyecek. Merkezin açıklamalarına göre, saat 17.30'dan sonra Zorba Atina şehrinin güneyini etkileyecek ancak şiddetini kaybedecek. Meteoroloji merkezinin son değerlendirmesine göre Zorba, kuzey Yunanistan'ı etkilemeyecek.

Aşırı yağış ve sert rüzgar dolayısıyla başta başkent Atina ve çevre bölgeler olmak üzere birçok noktada elektriklerin kesildiği açıklandı. Yetkililer, sağanak yağış dolayısıyla deniz ve hava trafiğinin olumsuz etkilendiğini açıkladı. Yunan yetkililer ağaçların devrilerek elektrik tellerini ve direklerini yıktığını açıklarken çok sayıda itfaiye eri, bölgede mahsur kalan araçları kurtarmak için çalışma başlattı.

haber ajanslarının son dakika şeklinde geçtiği haberde, çok sayıda insanın fırtına ve su baskını sebebiyle evlerinde mahsur kaldığı aktarıldı. Bölge valisi Petros Tatoulis, çok sayıda tarlanın da sular altında kaldığını aktarırken, “Bu aşırı hava durumunun yan etkilerine rağmen Mora Yarımadası dayanıyor” açıklamasını yaptı. Hava sıcaklığının 10 derece düştüğü bölgede yerel makamlar, bölgede yaşayanların önlemlerini almaları ve gerekli durumlar haricinde dışarı çıkmamaları konusunda çağrı yaptı.

zorba fırtınası
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray mı Başakşehir mi? Süper Lig'de şampiyonluk düğümü çözülüyor
Galatasaray mı Başakşehir mi? Süper Lig'de şampiyonluk düğümü çözülüyor
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/5/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/5/2019