test 'Rotenburg Yamyamı'nın müebbet hapsine yapılan itirazı reddetti

'Rotenburg Yamyamı'nın müebbet hapsine yapılan itirazı reddetti

'Rotenburg Yamyamı'nın müebbet hapsine yapılan itirazı reddetti
'Rotenburg Yamyamı'nın müebbet hapsine yapılan itirazı reddetti LM
Bu içerik 1082 kez okundu.

Almanya'da, internet aracılığıyla tanıştığı mühendisi öldürdükten sonra parçalara ayırarak yiyen "Rotenburg Yamyamı’ olarak bilinen Armin Meiwes'in müebbet hapsine yapılan itiraz reddedildi.

Meiwes'in eylemlerinin farkında olduğunu belirten mahkeme, katil hakkında daha önce verilen müebbet kararının temyiz edilemeyeceğine hükmetti.

Mühendis'in etlerini patates ve lahana ile yedi

Almanya'nın Rotenburg şehrinde 2001 yılında yaşanan olayda, Meiwes ile internetten tanışan 42 yaşındaki Bernd-Juergen Brandes Berlin'den Rotenburg'a geldi. Birlikte yemek yedikten sonra cinsel ilişkiye giren ikili Brandes'in penisini kesme konusunda anlaştı. Olay sonrası aşırı kan kaybı dolayısıyla bilincini kaybeden mühendis, Meiwes tarafından bıçakla öldürülerek parçalara ayrıldı ve buz dolabına koyuldu. Brandes'i lahana ve patates eşliğinde yiyen Meiwes, olayı kameraya kaydetti.

Mahkeme: Meiwes eylemlerinin farkında olarak cinayeti işledi

2004 yılındaki ilk yargılamada Meiwes, Kassel Eyalet Mahkemesi tarafından 8.5 yıl hapis cezasına çarptırılmış fakat karar daha sonra yargıtay tarafından bozulmuştu.

Frankfurt Eyalet Mahkemesi’nde 2006'da yeniden görülen davada mahkeme Meiwes'in psikolojisinin bozuk olduğunu fakat eylemlerinin tamamen farkında olduğuna hükmetti. Kassel Eyalet Mahkemesi'nin kararını bozan bölge üst mahkemesi ,Meiwes'i cinayet suçundan ömür boyu hapis cezasına çarptırmıştı. 14 yıldır hapiste olan Meiwes maktulün kendisiyle rızalı bir şekilde buluştuğunu öne sürerek hakkındaki müebbet cezasına itiraz etmişti.

Meiwes'in itirazını yeniden değerlendiren Frankfurt Bölge Yüksek Mahkemesi, Bernd-Juergen Brandes isimli mühendisi öldürdükten sonra yiyen 56 yaşındaki mahkumun tutukluluğunun devamına hükmetti.

Almanya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 23/5/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 23/5/2019
ΥΠΕΞ ΤΟΥΡΚΙΑΣ: Οι δηλώσεις ορισμένων πολιτικών στην Ελλάδα διαστρεβλώνουν τα ιστορικά γεγονότα
ΥΠΕΞ ΤΟΥΡΚΙΑΣ: Οι δηλώσεις ορισμένων πολιτικών στην Ελλάδα διαστρεβλώνουν τα ιστορικά γεγονότα