Queenbet Grandbetting Emniyet: Cemal Kaşıkçı Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'ndan çıkmadı

Emniyet: Cemal Kaşıkçı Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'ndan çıkmadı

Emniyet: Cemal Kaşıkçı Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'ndan çıkmadı
Emniyet: Cemal Kaşıkçı Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'ndan çıkmadı LM
Bu içerik 1438 kez okundu.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre Suudi vatandaşı muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'ndan bir daha çıkmadı.

Ayrıca, Kaşıkçı'nın Başkonsolosluk binasında bulunduğu saatlerde, bir kısmı Suudi yetkili olan 15 Suudi vatandaşının, 2 uçakla İstanbul'a gelip Başkonsolosluk binasına geldikleri ve daha sonra ayrılarak geldikleri ülkelere döndükleri belirlendi.

Emniyet yetkilileri soruşturmayı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla bu çerçevede yürütüyor.

Kaşıkçı'nın Başkonsolosluğa girdiği saatle, nişanlısının kendisinden haber alamadığını bildirdiği süre zarfında Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna yapılan tüm giriş çıkışlar da emniyet tarafından inceleniyor.

Suudi Arabistan yönetiminin politikalarına karşı muhalif değerlendirmeleriyle bilinen ve ekranlarda görüşlerine sıkça yer verilen Kaşıkçı'nın tutuklanma endişesiyle Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşadığı ve Washington Post gazetesinde köşe yazarlığı yaptığı biliniyor.

Türkiye ve Suudi Arabistan arasında Kaşıkçı'nın başkonsoloslukta olup olmadığıyla ilgili farklı açıklamaları sonrası Veliaht Prens Salman, başkonsolosluk binasına girilmesine ve istenildiği gibi arama yapılmasına izin vereceklerini söylemişti.

Suudi Arabistan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Galatasaray mı Başakşehir mi? Süper Lig'de şampiyonluk düğümü çözülüyor
Galatasaray mı Başakşehir mi? Süper Lig'de şampiyonluk düğümü çözülüyor
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/5/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/5/2019