Advert

Katalanlar insan kulesi yapıp bağımsızlığa bayrak açtı

Katalanlar insan kulesi yapıp bağımsızlığa bayrak açtı
Katalanlar insan kulesi yapıp bağımsızlığa bayrak açtı LM
Bu içerik 782 kez okundu.

İspanya'da Katolanya'nın bağımsızlığını talep eden protestocular iki yılda bir gerçekleştirilen geleneksel insan kulesi yarışmasında bağımsız Katalonya bayrağı açarak gösteri yaptı.

Pazar günü yapılan yarışma İspanya'nın en eski geleneklerinden biri ve Katalan kültüründen geliyor. Dolayısıyla yarışmaya katılanların ve izlemeye gelenlerin çoğu Katalonya'nın bağımsızlığından yana.

2017'de başarısızlıkla sonuçlanan bağımsızlık girişimi sonrası ilk insan kulesi yarışmasında atmosferi de bağımsızlık talebinin belirlemesi şaşırtıcı olmadı.

Binlerce insanın protesto amaçlı Barselona'ya yürüyüş gerçekleştirmesinden yalnızca bir hafta sonra gerçekleşen yarışmada Katalanlar bağımsızlık için pankartlar açtı ve sloganlar attı.

Katalonya'da yapılan son anketler bağımsızlık taraftarları ile İspanya'nın bir parçası kalmayı savunanların oranı eşit olduğunu gösteriyor.

6 bin kişinin canlı izlediği kuleler İspanya'nın kuzey-doğusunda bulunan Tarragona şehrinde gerçekleşti. 42 takımın yarıştığı insan kuleleri yarışmasının galibine 16 bin Euro para ödülü verildi.

Katalonya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel televizyon kanalı SKAI'ye bombalı saldırı
Özel televizyon kanalı SKAI'ye bombalı saldırı
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 17/12/2018
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 17/12/2018