Advert

Kadın vaize: Başörtüsüne cinsellik yüklendi, Allah için giyinmiyorlar

Kadın vaize: Başörtüsüne cinsellik yüklendi, Allah için giyinmiyorlar
Kadın vaize: Başörtüsüne cinsellik yüklendi, Allah için giyinmiyorlar LM
Bu içerik 3231 kez okundu.

Avustralya'da kadın vaize Umm Camaleddin verdiği bir vaazında başörtüsüne cinsel özellik yüklendiğini, bu yüzden başörtüsünün 'Allah için giyme' amacından uzaklaştırıldığını söyledi.

Başörtüsünü giyme konseptinin önemli olduğunu vurgulayan Camaleddin, bu konseptin kaybolmuş durumda olduğunu ileri sürdü.

Sonradan Müslüman olan kadın vaize Umm Camaleddin'e göre insanlar başörtüsünün neden giyilmesi gerektiğine yönelik niyetini değiştirmiş durumdalar. Bu durum Camaleddin'e göre çok tehlikeli.

Özellikle yeni başörtüsü modelleriyle bu konseptin bozulduğunu söyleyen vaize, "Bizim gözlemlediğimiz başörtüsüne cinsellik atfediliyor." dedi.

"Başörtüsü bir giysi parçasına dönüştürüldü"

Başörtünün gerçek anlamının yitirildiğini söyleyen kadın vaize, 50 dakikalık vaazında, bunun kadının güzelliğini saklayan bir örtü olmaktan bir giysi parçasına dönüştürüldüğünü savundu.

Vaize, başörtüsünün tam tersine 'nasıl daha güzel görünürüm' niyetiyle giyilmeye başlandığı görüşünde:

"Başörtüsü 'kimlik' niyetiyle giyilmeye doğru gidiyor. Sorun şu; bunu Alla için giymediğinizde bunu kendiniz için giydiğiniz ve daha çok 'ben buyum, kimliğim bu' anlamına geliyor."

Yüksek topuk giyen başörtülü kadınları da eleştiren Camaleddin, "Öyle bir giyiniyorlar ki sanki çıplak gibiler. Yürürken sallanarak yürüyorlar. Belki başlarında bir örtü var ama yürürken kalçalarının sağa sola oynadığını görebiliyorsunuz."

başörtü cinsellik
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Avrupa'dan Yunanistan'a Azınlık dernekleri hakkında bir uyarı daha
Avrupa'dan Yunanistan'a Azınlık dernekleri hakkında bir uyarı daha
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 12/12/2018
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 12/12/2018