Advert

OKUL 'MÜCADELE'sinin... MEYVALARI

OKUL 'MÜCADELE'sinin... MEYVALARI
OKUL 'MÜCADELE'sinin... MEYVALARI LM
Bu içerik 2248 kez okundu.

Yunanistan Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Batı Trakya’daki azınlık ilkokullarındaki kitap ve eğitim araçlarını incelemek üzere bilimsel çalıma grubu oluşturulduğu belirtildi.

İskeçe Merkez İlkokolundaki verlilerle başlayarak ve daha sonra özellikle İskeçe’de daha fazla katılımın olduğu azınlık velilerinin devlet okullarında okutulan Yunanca ders kitapları talebine olumsuz cevap veren Eğitim Bakanlığı, Frangudaki kitapları ile derslerin devamı ve bu sürede de oluşacak çalışma grubuyla azınlık çocuklarının Yunanca eğitimi için ne yapılması gerektiği hakkında rapor hazırlamasına karar vermişti.

Yapılan açıklamada; Azınlık İlkokullarındaki Yunanca müfredatla ilgili çalışma yapacak komisyon oluşturuldu. Komisyon üç kişiden oluşuyor.

Söz konusu komisyon Trakya Dimokritos Üniversitesi Rektör Yardımcısı Zoi Gavriilidu, Eğitim Politikaları Enstitüsü Başkanı Gerasimos Kuzelis ve Eğitim Bakanlığı’nın azınlık eğitiminden sorumlu sekreteri Andreas Notaras’dan oluşuyor.

Oluşturulan komisyonda ise Azınlıktan kimsenin olmaması dikkat çekti.

SYRIZA hükümetinin azınlıktan bilimsel düzeyde kimseye yer vermediği çalışma grubu, azınlık temsilcileri de dahil herkesi dinledikten sonra azınlık çocuklarının Yunanca eğitimi için rapor hazırlayacak.

Rodop SYRIZA milletvekili Mustafa Mustafa’nın sosyal medya sayfasından payşaltığı açıklaması:

" Eğtitim, Araştırma ve Dinler bakanı, Trakya Azınlık ilkokullarında yunanca eğitimi çerçevesinde kullanılan kitapları, eğitim malzemeleri incelemek ve değerlendirmek üzere bilimsel çalışma grubu oluşturdu.
Çalışma grubu, varolan tüm bilimsel araştırmaların ve deneysel bulguların değerlendirmesini yapacak, ilgili tüm kesimlerle istişarede bulunacaktır (eğitim koordinatörleri, eğitimciler, encümen heyetleri, uzmanlar v.s) ve devamında Bakanlığa kitapların, eğitim malzemelerinin zenginleştirilmesi veya yeniden düzenlenmesi gerekliliği hakkında gerekçeli öneri hazırlayacaktır.
Çalışma grubu: Zoi Gavriilidou ( Trakya Democritus Üniv., Dil Bilimi Prof.), Gerasimos Kouzelis (E.K.P.A Üniv.Prof., Eğitim Politikaları Ensitüsü Başkanı), Andreas Notaras ( Panteio Üniv. Yrdm. Prof., Bakanlık Azınlık Eğitimi Danışmanı)"

okul eylem yunanca kitaplar
urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop sex shop urfa seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
ÇİFTE STANDART
ÇİFTE STANDART