Advert

Dışişleri Bakanı Nikos Kotsias istifa etti!

Dışişleri Bakanı Nikos Kotsias istifa etti!
Dışişleri Bakanı Nikos Kotsias istifa etti! LM
Bu içerik 935 kez okundu.

Başbakan Çipras, Dışişleri Bakanlığı görevini de devraldı.

Dışişleri Bakanı Nikos Kocias, Makedonya isminin kullanılması konusunda hükümet içerisinde başlayan tartışmanın ardından istifa etti. Başbakan Aleksis Çipras, Dışişleri Bakanı görevini bizzat devraldığını açıkladı.

Dün gerçekleşen bakanlar kurulu toplantısında Kammenos ile Kocias arasında tartışma çıktığı haberleri yayılmıştı. Kocias bakanlar kurulundan toplantı bitmeden ayrılmıştı.

Başbakan Çipras, Kocias’ın istifasını kabul etti ve Dışişleri Bakanlığı görevini kendisinin devraldığını açıkladı.

Kocias’a, Dışişleri Bakanı olarak 3,5 yıllık görevi için teşekkür eden Çipras’ın, Prespa Anlaşması’nın başarılı bir şekilde tamamlanması için Dışişleri Bakanlığı’nı devraldığı açıklandı.

Ulusal basınına yansıyan haberlerde, dün yapılan kabine toplantısında Savunma Bakanı Panos Kammenos ile Kocias arasında Makedonya anlaşmasına ilişkin sert tartışma yaşandığı ifade edildi.

Haberlerde, Kammenos'un, Kocias'ı Macar asıllı Amerikalı milyarder George Soros'un "adamı" olmakla ve bakanlığın fonlarını yanlış yönetmekle suçladığı, Kocias'ın ise Çipras'ın bu ithamlar karşısında kendisinin arkasında durmamasından ve tartışmayı yatıştırmaya çalışmasından dolayı öfkelendiği belirtildi.

Makedonya anlaşmasına karşı çıkan ve hükümete bu konuda destek vermeyeceğini ifade eden Kammenos, geçen hafta Washington'a düzenlediği ziyarette Makedonya ile gerçekleştirilen isim anlaşmasına alternatif plan sunduğunu açıklamıştı.

Kammenos'un hamlesi, başta Kocias olmak üzere birçok SİRİZA'lı hükümet yetkilisinden tepki toplamıştı.

Sol oluşumların birleşimiyle kurulan SİRİZA'nın üyesi Kocias ve kendisiyle ortak hareket eden milletvekillerinin desteğini çekmesi halinde hükümetin düşebileceği belirtiliyor.

Çipras'ın konuya ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

DİŞ Nikos Kotzias İstifa
urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop sex shop urfa seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
ÇİFTE STANDART
ÇİFTE STANDART