test Telefon uygulamaları silinse dahi kullanıcıları takip etmeye devam ediyor

Telefon uygulamaları silinse dahi kullanıcıları takip etmeye devam ediyor

Telefon uygulamaları silinse dahi kullanıcıları takip etmeye devam ediyor
Telefon uygulamaları silinse dahi kullanıcıları takip etmeye devam ediyor LM
Bu içerik 727 kez okundu.

Akıllı telefon uygulamaları silindiklerini fark edip yeniden yüklenene kadar reklamlarla kullanıcıların karşısına çıkmaya devam ediyor.

Adjust, AppsFlyer, MoEngage, Localytics ve CleverTap gibi firmalar, uygulama üreticilerine sessiz bildirim teknolojisiyle "silinen uygulamayı takip etme" imkanı sunuyor.

Sessiz bildirim teknolojisi ile kullanıcılar fark etmeden üreticiler tarafından uygulamalara sosyal medya ve uygulama içi yeniliklerle ilgili uyarı gidiyor.

Bloomberg'in haberine göre, bu bildirimlere uygulamalar tarafından geri bildirim gelmezse üretici firmalar tarafından uygulama silindi olarak kaydediliyor. Silinen uygulamayı takip sistemi bu bilgiyi telefonun reklam kimliği ile ilgili dosyaya ekliyor. Böylece telefon sahiplerini sildikleri uygulama ile ilgili reklamlar takip etmeye başlıyor.

Uygulamalara sessiz bildirim gönderme sistemi üretici firmalar tarafından daha önce de kullanılan bir teknoloji. Ancak bu yöntemle reklam gösterilecek kişileri belirlemek İOS işlemcisinin sahibi Apple ve Android işlemcisini yapan Google'ın kişilerin özel hakları ile ilgili politikalarına aykırı.

Bloomberg'e konuşan MoEngage'in Pazarlama Başkan Yardımcısı Ehren Maedge, sundukları hizmeti reklam gösterilecek kitleyi belirleme yönünde kullanıp kullanmamanın uygulama üreticisi firmaların inisiyatifinde olduğunu söyledi. Maedge, "Eğer uygulama üreticileri müşterilerinin güvenini sarsarsa bu onlar için iyi olmaz." dedi.

Apple ve Google'dan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

telefon uygulama
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 15/7/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 15/7/2019
Şiddetli fırtına ve yağmur Mustafçova Belediyesi köylerinde de büyük zarar yaptı!
Şiddetli fırtına ve yağmur Mustafçova Belediyesi köylerinde de büyük zarar yaptı!