test Düşen yolcu uçağının yeri tespit edilmiş olabilir

Düşen yolcu uçağının yeri tespit edilmiş olabilir

Düşen yolcu uçağının yeri tespit edilmiş olabilir
Düşen yolcu uçağının yeri tespit edilmiş olabilir LM
Bu içerik 806 kez okundu.

Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen Lion Havayollarına ait JT 610 sefer sayılı Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağının enkazını ve kara kutuyu arama çalışmaları devam ediyor.

Donanma yetkilileri, arama kurtarma ekiplerinin 22 metre uzunluğunda bir parçaya ulaştığını bildirirken söz konusu parçanın uçağa ait olma ihtimalinin bulunduğu ifade edildi.

Genelkurmay Başkanı Hadi Tjahjanto da Endonezya medyasına yaptığı açıklamada uçağın gövdesinin bir kısmını bulduklarına inandığını söyledi.

Diğer yandan Endonezya medyası kara kutudan ilk sinyallerin alındığı bilgisini aktarırken gövdenin yerini tespit etme çalışmaları sürüyor.

Düşen uçaktaki 52 yolcunun kimlik kartları bulundu

Endonezya Ulusal Arama ve Kurtarma Kurumu (BASARNAS) Operasyon Başkan Yardımcısı Nugroho Budi Wiryanto, 29 Ekim'de kalkıştan 13 dakika sonra Karawang açıklarında düşen uçağa ilişkin arama kurtarma çalışmalarında 18'i kadın, 34'ü erkek olmak üzere 52 kişiye ait kimlik kartları bulduklarını açıkladı.

Bölgede ayrıca dün akşam da 13 bedene ait ceset parçaları bulduklarını aktaran Wiryanto, olayın ilk gününden bu yana ceset parçası, uçak ve kişisel eşyaların konulduğu 37 ceset torbasının hastaneye nakledildiğini belirtti.

Aile yakınlarından alınan bilgi ve DNA örnekleriyle kimlik tespiti yapılmaya çalışılırken, cesetlerin parça parça karışık halde olmasından şu an için ceset sayısına ilişkin net bir rakam verilmedi.

Kurban yakınlarının hastanedeki bekleyişi ise sürüyor.

Öte yandan, Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo, çalışmaların yürütüldüğü alana yaptığı ziyarette toplanan parçaları inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

Lion Havayollarına ait Boeing 737 MAX 8 tipi uçağın, Cakarta'dan Sumatra Adası'ndaki Pangkal Pinang'a gitmek üzere kalkışından 13 dakika sonra radar bağlantısı kesilmişti.

Uçakta, 181 yolcu ve 8 kişilik mürettebat toplam 189 kişi bulunuyordu. Daha önce yapılan açıklamada, uçakta 188 kişi bulunduğu bildirilmişti.

Endonezya'da 2014 yılında AirAsia Havayollarına ait yolcu uçağının Surabaya kentinden Singapur'a giderken Batı Kalimantan açıklarında denize düşmesi sonucu 162 kişi yaşamını yitirmişti.

Endonezya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 20/7/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 20/7/2019
Τουρκοκύπριος δότης χαρίζει τη ζωή σε Ελληνόπουλο με λευχαιμία
Τουρκοκύπριος δότης χαρίζει τη ζωή σε Ελληνόπουλο με λευχαιμία