Advert

Monica Lewinsky: Bill ile yaşadığım cinsel ilişki için Hillary'den özür dileyeceğim

Monica Lewinsky: Bill ile yaşadığım cinsel ilişki için Hillary'den özür dileyeceğim
Monica Lewinsky: Bill ile yaşadığım cinsel ilişki için Hillary'den özür dileyeceğim Abdülhalim Dede
Bu içerik 439 kez okundu.

ABD eski başkanlarından Bill Clinton ile yaşadığı cinsel ilişkiyle gündeme gelen ve o dönem Beyaz Saray'da staj yapan Monica Lewinsky, yüz yüze görüşmesi halinde eski First Lady Hillary Clinton'dan özür dileyeceğini söyledi.

Vanity Fair dergisi için bir yazı kaleme alan Lewinsky, Clinton çiftinin kızına atıfta bulunarak "Skandaldan sonra Barbara Walters'a verdiğim röportajda söylediğim sözler aslında doğrudan Chelsea Clinton ve Hillary Clinton'a bir özürdü. Bugün eğer Hillary Clinton'la yüz yüze görüşebilirsem, tüm cesaretimi toplar ve ona içtenlikle ne kadar üzgün olduğumu söylemek isterim." ifadelerini kullandı.

Lewinsky, 3 Mart 1999'da Walters'a verdiği mülakatta, "Chelsea ve Bayan Clinton'dan beni affetmelerini istemek bir hayal ama en azından yaşananlardan ve onların yaşadıklarından dolayı ne denli üzgün olduğumu bilmelerini istiyorum." diye konuşmuştu.

Şu anda 45 yaşında olan Lewinsky, söz konusu makaleyi 1990'ların sonlarında, bir Beyaz Saray stajyeri iken eski Başkan Bill Clinton ile yaşadığı skandal ilişkiyi anlatan belgesel dizi "Clinton Affair"e katılmayı neden kabul ettiğini açıklamak için yazdığını söyledi.

Lewinsky, dizide konuşma sebebini, "Birinci ve en önemli nedeni, kadınlar tarih boyunca hep iftiraya maruz kaldılar. Şimdi ise artık kendi hikayelerimizi kendi sözlerimizle anlatmanın zamanı geldi." sözleri ile açıkladı.

O dönem 22 yaşında olan Lewinsky, 3 bölüm halinde pazar günü ekrana gelmeye başlayacak olan dizi için kendisi ile 20 saat süren röportaj yapıldığını da aktardı.

Seks skandalının patlak vermesinin ardından Kongre'nin alt kanadı Temsilciler Meclisi Bill Clinton'ı azletmek istemiş ancak Senato, 1999'da Clinton'ı beraat ettirmişti.

Senato'nun kararının ardından Clinton ikinci dönemini tamamlayabilmişti.

ABD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 16/12/2018
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 16/12/2018
İSKEÇE YİNE AĞLIYOR! MOTOSİKLET KAZASINDA 17 YAŞINDA GENCECİK BİR HAYAT DAHA SÖNDÜ!
İSKEÇE YİNE AĞLIYOR! MOTOSİKLET KAZASINDA 17 YAŞINDA GENCECİK BİR HAYAT DAHA SÖNDÜ!