test ABD: Suriye'de IŞİD'İn kullandığı cami vuruldu

ABD: Suriye'de IŞİD'İn kullandığı cami vuruldu

ABD: Suriye'de IŞİD'İn kullandığı cami vuruldu
ABD: Suriye'de IŞİD'İn kullandığı cami vuruldu LM
Bu içerik 730 kez okundu.

ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyon, Suriye'de Deyrizor iline bağlı Heccin ilçesinde bir cami vurduğunu açıkladı. Caminin IŞİD'in komuta kontrol merkezi olduğu öne sürüldü.

IŞİD karşıtı Birleşik Görev Gücünden yapılan yazılı açıklamada "15 Aralık'ta Suriye'de Heccin'in güneyinde IŞİD'in bir camideki kontrol ve komuta tesisi koalisyonun güdümlü saldırısı ile vuruldu." ifadesi kullanıldı.

Militanların saldırı yasağı bulunan yapıları kullanarak buraları hedef haline getirdiği iddia edilen açıklamada, "Saldırı sırasında bu komuta ve kontrol noktasını koalisyon ortaklarına karşı saldırı için kullanan 16 ağır silahlı IŞİD savaşçısı oradaydı." denildi.

Sivil yapılar koalisyon tehdidi altında

Koalisyon, geçen hafta da Heccin ilçesinde bir hastaneyi vurmuştu. Ayrıca ABD öncülüğündeki koalisyon, ekim ayında Deyrizor ilinde bazı camileri vurmuştu.

Yerel kaynaklar koalisyonun 22 Ekim'de Heccin ilçesinde vurduğu Zeviye Camisi'nde 7 sivilin hayatını kaybettiğini belirtmişti.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Albay Rob Manning caminin hedef alındığını açıklamıştı ancak sivil kayıplarına ilişkin herhangi bir bilgi vermemişti.

ABD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 17/8/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 17/8/2019
Orman yangınları yerleşim yerlerini tehdit ediyor
Orman yangınları yerleşim yerlerini tehdit ediyor