test Vine'ın 34 yaşındaki kurucusu Colin Kroll evinde ölü bulundu

Vine'ın 34 yaşındaki kurucusu Colin Kroll evinde ölü bulundu

Vine'ın 34 yaşındaki kurucusu Colin Kroll evinde ölü bulundu
Vine'ın 34 yaşındaki kurucusu Colin Kroll evinde ölü bulundu LM
Bu içerik 585 kez okundu.

Dünyaca ünlü Vine uygulaması ve bilgi yarışması HQ Trivia'nın kurucusu Colin Kroll New York'taki dairesinde ölü bulundu.

Basına yapılan açıklamada kız arkadaşının kendisine ulaşamayarak polisi araması üzerine Kroll'un dairesine giren polis memurlarının genç girişimcinin cesediyle karşılaştıkları bilgisi yer aldı. Cesedin yanında uyuştrucu ilaçlar bulan polis 34 yaşındaki genç girişimcinin ölüm nedeninin aşırı dozda uyuşturucu kullanımı olması ihtimali üzerinde duruyor. Ancak New York adli tıp yetkilileri, Kroll'un ölüm sebebiyle ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

HQ Trivia'nın kurucu ortaklarından Rus Yusupov da Twitter hesabından yaptığı açıklamada çok üzgün olduğunu belirterek "O hem dünyayı hem de interneti daha iyi bir yer haline getirdi. Huzur içinde uyu kardeşim" ifadelerini kullandı.

Twitter, Vine uygulamasını 30 milyon dolara satın almıştı

6 saniyelik kısa videolar paylaşılmasına olanak sağlayan dünyaca ünlü Vine uygulaması 2012 yılında 30 milyon dolara Twitter'a satılmıştı. Türkiye'de de oldukça popüler olan Vine uygulaması daha sonra 2016'da kullanımdan kaldırılmıştı.

Kroll'un da kurucuları arasında olduğu HQ Trivia adlı bilgi yarışması oyunu ise Ağustos 2017'de piyasaya sürülmüş ve oyun dünya çapında yoğun ilgi görmüştü. Kroll, eylül ayından beri HQ Trivia şirketinin CEO'luk görevinde idi.

Vine
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ελλάδα: Του κεραυνού και του χαλαζιού ήταν η Κυριακή
Ελλάδα: Του κεραυνού και του χαλαζιού ήταν η Κυριακή
Δημοσκοπήσεις: Ποιοι μπαίνουν στη Βουλή - Ποια είναι η διαφορά ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ
Δημοσκοπήσεις: Ποιοι μπαίνουν στη Βουλή - Ποια είναι η διαφορά ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ