Advert

Evde sünnet edilen ikizlerden biri öldü, diğerinin durumu kritik

Evde sünnet edilen ikizlerden biri öldü, diğerinin durumu kritik
Evde sünnet edilen ikizlerden biri öldü, diğerinin durumu kritik LM
Bu içerik 1872 kez okundu.

İtalya'da yaşayan Nijeryalı bir ailenin, 2 yaşındaki ikiz çocuklarını evde sünnet ettirme girişimi kardeşlerden birinin ölümü, diğerinin de ağır yaralanmasıyla sonuçlandı.

Başkent Roma yakınlarındaki Monterotondo kasabasında yaşanan olayda, Nijeryalı aile ikiz çocuklarının sünnetini kendisini doktor olarak tanıtan bir başka Nijerya asıllı kişiye yaptırmak istedi. İki yaşındaki ikizlerden biri aşırı kan kaybından olay yerinde öldü, diğer kardeş ise acile kaldırıldı. Polis, Nijeryalı sahte doktoru tutukladı.

Erkek sünneti İtalya'da yasal ancak evde sünnet ölümleri daha önce de yaşandı

İtalyan yasaları hastanede erkek sünneti yapılmasına imkan veriyor. Ancak yasa, sünnetin dini ritüellerle gerçekleşmesine izin vermemesi nedeniyle sünneti evde gerçekleştiren aileler de var. İtalya'da 2016 yılında Ganalı bir ailenin çocuklarını evde sünnet ettirme girişimi ölümle sonuçlanmıştı.

Avrupa ülkelerinde sünnet konusu zaman zaman tartışma yaratıyor. İzlanda 2018 yılı başında sünnet yasağını gündeme taşımış ancak yasa kabul edilmemişti.

Almanya'da ise 2012 sünnetin sadece bu konuda eğitilmiş kişiler tarafından yapılabileceğini öngören bir yasa kabul edilmişti. Avrupa Konseyi'de üyelerine sünneti sıkı denetim altına almaları konusunda ikaz etmişti.

Dünya genelinde her üç erkekten birinin büyük çoğunluğu kültürel ve dini nedenlerle olmak üzere sünnetli olduğu tahmin ediliyor.

italya
urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop sex shop urfa seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Panathinaikos-Olympiakos maçı olaylar nedeniyle tamamlanamadı
Panathinaikos-Olympiakos maçı olaylar nedeniyle tamamlanamadı
Miçotakis, Batı Trakya'yı ziyaret etti
Miçotakis, Batı Trakya'yı ziyaret etti