Queenbet Grandbetting Belçika'da yargıdan hükümete: IŞİD'lilerin kadın ve çocuklarını getirin

Belçika'da yargıdan hükümete: IŞİD'lilerin kadın ve çocuklarını getirin

Belçika'da yargıdan hükümete: IŞİD'lilerin kadın ve çocuklarını getirin
Belçika'da yargıdan hükümete: IŞİD'lilerin kadın ve çocuklarını getirin LM
Bu içerik 408 kez okundu.

Belçika'da bir mahkeme Suriye'de ABD'nin desteklediği SDG kontrolünde bulunan bir kampta tutulduğu belirlenen eşleri IŞİD militanı iki kadın ve altı çocuğunun Belçika'ya geri getirilmesi için hükümete talimat verdi.

Belçika vatandaşı olan 26 yaşındaki Tatiana Wielandt ve 25 yaşındaki Bouchra Abouallal adlı iki kadın ve kendilerine ait altı çocuğun Suriye'deki Al-Hol adlı kampta bulunduğu tespit edildi. Mahkemenin, terör örgütü IŞİD'in bölgedeki kontrolü kaybetmesinden sonra Brüksel hükümetinin harekete geçmesini, altı çocuk ile iki kadının geri getirilebilmesi için her türlü çabanın yerine getirilmesini istediği öğrenildi.

De Tijd gazetesi, karar açıklandıktan sonra hükümetin 40 gün içerisinde mahkemenin talimatını yerine getirmesi gerektiğini, aksi takdirde her çocuk başına günlük beş bin Euro ve toplamda 1 milyon Euro'yu aşkın para cezası ödemek zorunda kalacağını yazdı. Hükümetin ise mahkemenin kararını temyize götürme hakkı bulunuyor.

Belçika Dışişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili, konuyla ilgili son durumu Adalet ve İçişleri Bakanlığı ile bir araya gelerek değerlendireceklerini açıkladı. Kamplarda çocuklarıyla birlikte tutulan iki kadının avukatı ise henüz bir açıklama yapmadı.

Terör örgütü IŞİD için savaşan ve bu bölgelere Avrupa'dan giden birçok militanın, çoğunluğu altı yaşın altında ve Avrupa vatandaşı çocuğu hala Suriye ve Irak'taki 3 kampta tutuluyor. Bu kamplarda IŞİD militanlarının Avrupa vatandaşı eşleri de bulunuyor. Söz konusu kamplar şu anda ABD destekli SDG'nin kontrolü altında.

Belçika
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 21/5/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 21/5/2019
İSKEÇE’DE BİR DAİREDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU!
İSKEÇE’DE BİR DAİREDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU!