Advert

Suudi Arabistan: Tayland'daki Suudi kadının iadesini istemedik

Suudi Arabistan: Tayland'daki Suudi kadının iadesini istemedik
Suudi Arabistan: Tayland'daki Suudi kadının iadesini istemedik LM
Bu içerik 440 kez okundu.

Suudi Arabistan Krallığı'nın Bangkok Büyükelçiliği, Tayland'da kendini otel odasına kilitleyerek bir anda dünya gündemine oturan 18 yaşındaki Suudi kadının bu ülkeden iadesini talep etmediklerini bildirdi.

Büyükelçiliğin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, söz konusu iade iddiaları yalanlandı.

Aile içi şiddetten kaçan ve sığınma amacıyla Avustralya'ya giderken Suudi Arabistan'ın talebiyle Tayland'da alıkonulan Rahaf Muhammed el Kunun, Bangkok'ta pasaportuna el konulmasının ardından kendini otel odasına kilitleyerek sosyal medya üzerinden dünyadan yardım çağrısında bulunmuştu.

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği'nin (BMMYK) devreye girerek Tayland Göç İdaresi ile görüşmesi sonrası havaalanından ayrılan Kunun'un güvenli 3'üncü bir ülkeye gönderilmesi gündemde.

Taylandlı yetkililer, Rahaf Muhammed el Kunun'a, BMMYK himayesi altında ülkeye geçici giriş izni verildiğini açıkladı.

Genç kadın, pasaportuna aktarma yapmak üzere geldiği Bangkok'taki Suvarnabhumi Havalimanı'nda bir Suudi diplomat tarafından el konulduğunu söylemişti.

Rahaf sosyal medya hesabı üzerinden aralarında ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya'nın da bulunduğu bazı ülkelerden koruma ve sığınma talebi istiyor.

Ayrıca İslam dininden ayrıldığı için öldürülebileceğini belirten 18 yaşındaki genç kadın, Twitter hesabından, "Ben Rahaf Muhammed, sığınma talebinde bulunuyorum." ifadelerinin yer aldığı bir paylaşımda bulundu.

 

Suudi arabistan
urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop sex shop urfa seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'13-24 yaş arası bireyler dijital bağımlılık kıskacında'
'13-24 yaş arası bireyler dijital bağımlılık kıskacında'
Dışişleri Bakanı Katrugalos 'Türkiye'nin dahil olmasını olumlu karşılarız'
Dışişleri Bakanı Katrugalos 'Türkiye'nin dahil olmasını olumlu karşılarız'