test 'Erdoğan yakın bir tarihte Rusya'yı ziyaret edecek'

'Erdoğan yakın bir tarihte Rusya'yı ziyaret edecek'

'Erdoğan yakın bir tarihte Rusya'yı ziyaret edecek'
'Erdoğan yakın bir tarihte Rusya'yı ziyaret edecek' LM
Bu içerik 395 kez okundu.

Rusya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok yakın bir tarihte Moskova'yı ziyaret ederek bir dizi görüşmelerde bulunmasının beklendiğini bildirdi.

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rusya lideri Putin'le ikili görüşme için yakın bir tarihte Moskova'da olacağını söyledi ancak söz konusu ziyaretin tarihinin henüz kararlaştırılmadığını dile getirdi.

 

Suriye'deki savaşın sonra erdirilmesi için diplomatik çabaları hızlandıran Ankara ile Moskova, Suriye'nin İdlib bölgesi için eylül ayında anlaşmıştı. Liderlerin görüşmesinde ABD'nin Suriye'den çekilme kararının ardından atılacak adımları ele alması öngörülüyor.

Rusya: Rehine oyunu oynamıyoruz

Öte yandan Rusya'nın başkenti Moskova'da 'casusluk yaptığı' suçlamasıyla gözaltına alınan ve aynı zamanda İngiliz vatandaşı olan Amerikalı emekli asker Paul Whelan'in durumuna da değinen Peskov, ülkesinin rehine politikası gütmediğini ifade etti.

Peskov, "Rusya'da diplomatik faaliyetlerde rehine oyunu oynamıyoruz, insanları da kullanmıyoruz. Rusya'da casusluk faaliyetlerinden şüphelenilen kişilere karşı faaliyet yürütüyoruz. Bu da düzenli olarak yapılıyor." diye konuştu.

İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt, geçtiğimiz günlerde Rusya'yı suçlamış ve sivillerin rehin tutulmaması gerektiğini belirtmişti.

Rusya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 23/5/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 23/5/2019
ΥΠΕΞ ΤΟΥΡΚΙΑΣ: Οι δηλώσεις ορισμένων πολιτικών στην Ελλάδα διαστρεβλώνουν τα ιστορικά γεγονότα
ΥΠΕΞ ΤΟΥΡΚΙΑΣ: Οι δηλώσεις ορισμένων πολιτικών στην Ελλάδα διαστρεβλώνουν τα ιστορικά γεγονότα