Queenbet Grandbetting İlhan Ahmet Bakan Gavroğlu'nu Medreselilerin taleplerine cevap vermeye çağırdı

İlhan Ahmet Bakan Gavroğlu'nu Medreselilerin taleplerine cevap vermeye çağırdı

İlhan Ahmet Bakan Gavroğlu'nu Medreselilerin taleplerine cevap vermeye çağırdı
İlhan Ahmet Bakan Gavroğlu'nu Medreselilerin taleplerine cevap vermeye çağırdı LM
Bu içerik 747 kez okundu.

Rodop Milletvekili İlhan Ahmet, Medrese-i Hayriye okulu encümenleri, okul aile birliği ve okul öğrencilerinin anadilde Türkçe eğitim ile meslekî din öğretimi talepleriyle ilgili Eğitim Bakanı Gavroglu’na bir kez daha çağrıda bulundu.

İlhan Ahmet’in konuyla ilgili 591 / 29.11.2018 sayı ve tarihli soru önergesine aradan geçen sürede bakanlık tarafından herhangi bir cevap verilmemesi üzerine milletvekili, ilgili bakana hitaben meclis genel kuruluna katılması yönünde yeni bir önerge sundu.

Milletvekili İlhan Ahmet Bakan Gavroglu’nun genel kurula katılarak, Azınlık kamuoyu ile eğitim camiasını yakından ilgilendiren konu hakkında cevap vermesini talep etti.

Hatırlanacağı üzere SyrizAnel hükümetinin, Medrese-i Hayriye’deki anadilde Türkçe eğitim ile meslekî din öğretimini kısıtlayan düzenlemesine karşı çıkan okul encümenleri, okul aile birliği ve okul öğrencileri bu kısıtlamalara son verilmesi ve Türkçe ile Yunanca müfredat arasındaki dengenin korunması istemiyle Milli Eğitim Bakanı Gavroglou’na yaptıkları başvuru, Milletvekili İlhan Ahmet tarafından da meclis gündemine getirilmişti.

İlhan Ahmet
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 21/5/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 21/5/2019
İSKEÇE’DE BİR DAİREDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU!
İSKEÇE’DE BİR DAİREDE ÇIKAN YANGIN KORKUTTU!