test Gillette'in ‘zehirli erkeklik" reklamı, erkekleri ayağa kaldırdı

Gillette'in ‘zehirli erkeklik" reklamı, erkekleri ayağa kaldırdı

Gillette'in ‘zehirli erkeklik
Gillette'in ‘zehirli erkeklik LM
Bu içerik 477 kez okundu.

Traş ürünleri firması Gillette, sosyal medyada oldukça ilgi gören #MeToo hareketini kullanarak, “Erkeklerin ulaşabileceği en iyi nokta bu mu?” sorusuyla ‘zehirli erkekliğe’ meydan okudu. Fakat kısa süre geçmeden reklam filmi, "Bütün erkekleri tacizci ve zorba göstermesi" gerekçesiyle eleştirilerin hedefi oldu.

İki dakikalık reklam filminde ‘zorbalık’, ‘cinsel taciz’ ve ‘zehirli erkeklik’ örneklerine yer veren Gillette, her erkeği diğerinin davranışından sorumlu olmaya davet etti.

İnternet sitesi üzerinden açıklama yapan şirket, markaların kültürleri etkilemedeki rolüne vurgu yaptı:

“Erkekleri olabilecekleri en iyisi için cesaretlendiriyoruz. İyi olanı, erkekliğin en sağlıklı versiyonunu desteklediğimizi kanıtlamak üzere sorumluluklarımız var.”

Öte yandan şirketin reklam filmi ’geri tepti’. Reklam, "aşırı derecede politik ve tüm erkekleri zorba ve tacizci göstermesi" gerekçesiyle eleştirildi.

YouTube üzerinden paylaşılan reklam, yaklaşık 11 milyon kez izlendi. Reklam, 650 binden fazla ‘beğenilmedi.’

Gazeteci Piers Morgan, sosyal medya platformu Twitter üzerinden, “Gillette kadınları kötü ve onların nasıl en iyi olabileceklerini gösteren bir reklam yapsaydı, önceki reklamı beğenen radikal feministler bu kez çıldırırdı.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 22/7/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 22/7/2019
Τουρκοκύπριος δότης χαρίζει τη ζωή σε Ελληνόπουλο με λευχαιμία
Τουρκοκύπριος δότης χαρίζει τη ζωή σε Ελληνόπουλο με λευχαιμία