İstanbul'da helikopter düştü: 4 şehit

İstanbul'da helikopter düştü: 4 şehit
İstanbul'da helikopter düştü: 4 şehit LM
Bu içerik 662 kez okundu.
Çekmeköy'de dün askeri helikopter düştü. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya yaptığı açıklamada 4 askerin şehit olduğunu belirtti.

İstanbul Çekmeköy Kirazlı Mahallesi’nde bir site içine askeri helikopter düştü. Bölgeye çok sayıda sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yaralanan 4 askerin şehit olduğunu açıkladı.

Vali, yaptığı açıklamada “Saat 18:51 itibariyle henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı ardımızdaki site içerisine maalesef düşmüştür. 4 askerimiz hastaneye ulaştırılmıştır. Az önce aldığımız bilgiye göre 4 askerimiz maalesef şehit olmuştur. Bunun dışında herhangi bir yaralı yok” ifadelerini kullandı.

‘Site içinde boş alana düştü’

Habertürk’e konuşan Aydınlar Mahalle Muhtarı Halil Yakup, “Helikopter site içinde boş alana düştü. Herhangi bir binaya temas etmedi.” dedi.

Başsavcılık düşen helikopterle ilgili soruşturma başlattı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Çekmeköy’de düşen helikoptere ilişkin olarak soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında bir başsavcı vekili ve iki savcı görevlendirildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan ilk açıklama

Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabında yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“İstanbul / 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopterimiz, henüz bilinmeyen bir nedenle Çekmeköy’de kaza kırıma uğramıştır. Kazada 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır.”

“Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

34 dakika havada kalmış

Çekmeköy’de saat 18:51’de düşen 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopter havalandığı Samandra’ya geri dönecekti.

Helikopterin saat 18:17’de “ilim02” çağrı adı ile kalkış yaptığı öğrenildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan kazaya ilişkin yapılan açıklamada, ”İstanbul / 4’üncü Kara Havacılık Alay Komutanlığına ait UH-1 tipi helikopterimiz, henüz bilinmeyen bir nedenle Çekmeköy’de kaza kırıma uğramıştır. Kazada 4 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Olayla ilgili inceleme başlatılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

kaza İstanbul
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 23/11/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 23/11/2019
Yunanistan AB'de işsizlikte birinciliği korudu
Yunanistan AB'de işsizlikte birinciliği korudu