Eyalet Meclis Üyeliğine Adaylığını açıklayan Av. Cihan İmamoğlu, Hedeflerini anlattı

Eyalet Meclis Üyeliğine Adaylığını açıklayan Av. Cihan İmamoğlu, Hedeflerini anlattı
Eyalet Meclis Üyeliğine Adaylığını açıklayan Av. Cihan İmamoğlu, Hedeflerini anlattı A DEDE
Bu içerik 1312 kez okundu.

Doğu Makedonya - Trakya Eyalet Başkan Adayı Hritodulos Topsidis’in “Bölgesel Sentez” listesinden aday olan Av. Cihan İmamoğlu, 21 Şubat 2019 Perşembe akşamı azınlık "basını"yla yemekte bir araya gelerek hedeflerini dile getirdi.

Batı Trakya Türk Azınlığı’na eyalet meclis üyesi olarak daha fazla hizmet etme arzusu içerisinde olduğunu belirten, Gümülcine Belediye Başkan Yardımcısı Av. Cihan İmamoğlu, belediyede halka sunduğu hizmetler hakkında, soydaşların istekleri hakkında, belediye yönetimi tarafından yapılan hizmetler konusunda görüşlerini basınla paylaştı.

Koltuk sevdasında olan birisi olmadığını belirten İmamoğlu, “eğer öyle olsaydım şuanda yürüttüğü başkan yardımcılığı görevimden istifa eder kendime seçimler için daha fazla zaman ayırırdım. Ama ben başkan yardımcısı olarak halkıma hizmet etmeye devam ediyorum” dedi.

Siyasette elde ettiği başarıda en büyük payın halkın, soydaşların olduğunu belirten İmamoğlu, halkın desteği, sahip olduğu hukuki bilgisiyle, cesareti ve girişken ruhuyla eyalet meclisine seçilmesi durumunda halka daha fazla hizmet sunacağını dile getirdi.

İmamoğlu, eyalet seçimlerinde neden Hristodulos Topsidis’in listesinden aday olduğunu da açıkladı. 

Topsidis’in Türkiye’de iş dünyasıyla yakın temasları olduğunu, Dedeağaç şehrinin Türkiye’den gelen turistlerle kalkındığının bilincinde olduğunu dile getiren İmamoğlu, Topsidis’in iki önemli fikrinden etkilendiği bunlardan ilkinin Trakya’yı Avrupa’nın kapısı olarak görmesi ve "var olmak için ancak birlikte olmaktan geçtiği" fikirlerinden etkilendiğini belirtti.

Av. Cihan İmamoğlu, azınlık toplumu olarak her zaman iktidardan yana hareket etmesi gerektiğini, yerel seçimlerden sonra eyalette Hristodulos Topsidis’in başkanlığındaki “Bölgesel Sentez” ekibinin iktidar olacağını söyledi.

İmamoğlu, eyalet meclis üyesi seçildiği durumunda önemli noktalarda görev alarak azınlık toplumuna daha fazla hizmet edeceğini belirtti.

Cihan İmamoğlu Batı Trakya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η ΤΟΥΡΚΙΚΗ «ΑΔΙΑΛΛΑΞΙΑ» ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ
Η ΤΟΥΡΚΙΚΗ «ΑΔΙΑΛΛΑΞΙΑ» ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ
Fransa'nın 'Ayasofya' hikâyesi: Panthéon
Fransa'nın 'Ayasofya' hikâyesi: Panthéon