Advert

Huawei katlanabilir 5G akıllı telefonu Mate X'i tanıttı Faruk Can • Son güncelleme: 24/02/2019 - 19:06

Huawei katlanabilir 5G akıllı telefonu Mate X'i tanıttı  Faruk Can  • Son güncelleme: 24/02/2019 - 19:06
Huawei katlanabilir 5G akıllı telefonu Mate X'i tanıttı  Faruk Can  • Son güncelleme: 24/02/2019 - 19:06 LM
Bu içerik 370 kez okundu.

Huawei katlanabilir ekrana sahip 5G akıllı telefonunu tanıttı. Sırt sırta yaslanmış iki adet ekrana sahip olan Mate X açıldığında 8 inç büyüklüğünde tablet ekrana sahip oluyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nin Çinli telefon üreticisini yeni nesil 5G altyapısı gibi teknolojilerden güvenlik gerekçesiyle uzak tutulması yönünde kampanya yürütmesine rağmen aynı zamanda dünyanın en büyük telekomünikasyon ekipmanları üreticisi olan Huawei bu alanda lider olmak istediklerini açıkladı.

2 bin 299 euro fiyat belirlenen telefonun dünyadaki 5G telefonlar arasında en hızlısı olduğunu belirten şiketin tüketici grubu başkanı Richard Yu telefonun performansının tüm göstergelerde en üst düzeyde olduğunu savundu.

Barselonada'ki Dünya Mobil Kongresi öncesi konuşan Yu bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek telefonun 1 gigabyte büyüklüğündeki bir filmi 3 saniyede indirebileceğini belirtti.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung da katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold'u geçtiğimiz hafta tanıtmış ve fiyatının 2 bin dolar civarında olacağını duyurmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Αλλαγή ώρας 2019: Δείτε πότε θα γυρίσουμε τα ρολόγια μας μία ώρα μπροστά
Αλλαγή ώρας 2019: Δείτε πότε θα γυρίσουμε τα ρολόγια μας μία ώρα μπροστά
Dışişleri Bakanı Katrugalos'tan Türkiye açıklaması!
Dışişleri Bakanı Katrugalos'tan Türkiye açıklaması!