Advert

Londra'da iki havalimanı ve bir tren istasyonunda bomba paniği

Londra'da iki havalimanı ve bir tren istasyonunda bomba paniği
Londra'da iki havalimanı ve bir tren istasyonunda bomba paniği LM
Bu içerik 295 kez okundu.

İngiltere polisi başkent Londra'nın iki işlek havaalanı ve bir tren istasyonunda bomba bulduğunu açıkladı.

Terörle mücadele ekipleri Heathrow ve London City havalimanlarıyla Waterloo Tren İstasyonu'na sabah erken saatlerde bırakılan bombalarla ilgili yaptıkları araştırmanın devam ettiğini duyurdu. Londra Büyükşehir Polis ekipleri bombaların 'patladığı zaman ateş çıkaran ve tutuşabilen' bir yapıda olduğunu ve düzeneklerin A4 kağıt büyüklüğünde beyaz çantalara yerleştirildiğini açıkladı.

 

Londra’da Heathrow ve City havalimanları ile Waterloo Metro İstasyonu yakınında bulunan 3 bombalı paketten ikisinin İrlanda pulu taşıdığı açıklandı.

İrlanda Cumhuriyeti polis teşkilatı Gardai'den yapılan açıklamada da el yapımı patlayıcı içeren zarflardaki pulların İrlanda kaynaklı olduğu doğrulanırken, olayla ilgili soruşturmada İngiliz polisiyle iş birliği yapıldığı kaydedildi.

İngiltere, İrlanda’nın bağımsızlığı için mücadele veren İrlanda Cumhuriyetçi Ordusunun (IRA) terör eylemlerinin hedefi olmuştu. 1920’li yıllarda İrlanda adası ikiye bölünmüş, Kuzey İrlanda İngiltere’nin parçası olmayı sürdürürken güney, kademeli olarak İrlanda Cumhuriyeti adı altında bağımsızlığını kazanmıştı.

İngiltere 1960'lı yılların sonundan 1999'da yürürlüğe giren Belfast Anlaşması'na kadar İrlanda kaynaklı ayrılıkçı terörün hedefi olmuştu. İki İrlanda'yı birleştirmek isteyen Katolik ayrılıkçılar ve İngiltere ile birlik yanlısı Protestanların çatıştığı bölgede, Brexit'e bağlı olarak şiddet olaylarının yeniden başlamasından ve İngiltere’yi de hedef almasından endişe ediliyordu.

londra
urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop sex shop urfa seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
ÇİFTE STANDART
ÇİFTE STANDART