Advert

Huawei cep telefonu firması ABD'yi mahkemeye verdi

Huawei cep telefonu firması ABD'yi mahkemeye verdi
Huawei cep telefonu firması ABD'yi mahkemeye verdi LM
Bu içerik 425 kez okundu.

Çinli cep telefonu firması Huawei, Amerika Birleşik Devletleri'ni (ABD) bu ülkedeki ticari faaliyetlerini sınırlayan yasanın anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle dava etti.

Teksas eyaletinde açılan davada, Ağustos ayında ABD Başkanı Donald Trump tarafından imzalanan Ulusal Savunma Yetki Kanunu'nun 889. faslı dava konusu oldu. Bu kanunla tüm federal birimlerin ve onların çalıştığı aracı kurumların Huawei'den ürün ve hizmet alması yasaklanmıştı.

Huawei'nin açtığı dava ABD ve Çin arasında 2018 yılı boyunca devam eden ticaret savaşlarındaki son gelişme oldu. 2018 yılının sonunda ABD'nın isteği üzerine Huawei'nin Mali İşler Direktörü Mıng Vancou Kanada'da tutuklandı.

Reuters haber ajansı, ismi açıklanmayan kaynaklara dayanarak Trump'la başlayan ticaret savaşları öncesinde de Huawei'nin faaliyetlerinin ABD tarafından incelemeye alındığını yazdı.

Huawei Başkanı Guo Pin, "Bu yasak sadece yasa dışı değil ama Huawei'yi adil bir rekabete girmekten de alıkoyuyor." dedi. Guo Pin, mahkemenin vereceği kararı beklediklerini sözlerine ekledi.

urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop sex shop urfa seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
ÇİFTE STANDART
ÇİFTE STANDART