Advert

Tırmanma sırasında kaybolan dağcıların cesetleri bulundu

Tırmanma sırasında kaybolan dağcıların cesetleri bulundu
Tırmanma sırasında kaybolan dağcıların cesetleri bulundu LM
Bu içerik 382 kez okundu.

Pakistan'da "Katil Dağ" olarak da bilinen Nanga Parmat'a tırmanırken kaybolan iki dağcının cansız bedenleri bulundu.

İtalya'nın Pakistan Büyükelçisi Stefano Pontecorvo sosyal medya hesabından biri İtalyan diğeri İngiliz iki dağcı için arama çalışmalarının sonlandırıldığını arama-kurtarma ekiplerinin 5 bin 900 metre yükseklikte tespit edilen iki silüetin dağcılara ait olduğunun kesinleştiğini açıkladı.

İtalyan Daniele Nardi ve İngiliz tırmanma arkadaşı Tom Ballard, Himalayar üzerinde yer alan ve 8 bin 126 metre ile dünyanın dokuzuncu yüksek zirvesi olan Nanga Parbat'a dağcıların pek yanaşmadığı kış tırmanışı yapmak istemişti. Dağcıların zirve için Mummery rotasını kullandığı tespit edilmişti.

İki dağcıdan en son 24 Şubat'ta haber alınmıştı.

Ballard, 1995 yılında dünyada oksijen desteği olmadan Everest'e çıkan ilk kadın olan Alison Hargreaves'in oğluydu. Hargreaves aynı yıl dünyanın en yüksek ikinci noktası olan yine Pakistan'daki K2'den inerken yaşamını yitirmişti.

dağcılık
urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop sex shop urfa seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
Ο Λάκης Βίγκας για την ρωμαίικη κοινότητα της Ιστάνμπουλ
ÇİFTE STANDART
ÇİFTE STANDART