Advert

İngiltere Parlamentosu AB'den anlaşmasız ayrılık seçeneğine 'hayır' dedi

İngiltere Parlamentosu AB'den anlaşmasız ayrılık seçeneğine 'hayır' dedi
İngiltere Parlamentosu AB'den anlaşmasız ayrılık seçeneğine 'hayır' dedi LM
Bu içerik 350 kez okundu.

İngiltere Parlamentosu'nda çarşamba günü yapılan oylama ile Birleşik Krallık için 'Sert Brexit' olarak bilinen anlaşmasız ayrılık seçeneği masadan kaldırıldı. Perşembe günü de "Brexit tarihinin ertelenmesi" seçeneği oylanacak.

Oylamada 308 parlamenter 'anlaşmasız Brexit'in seçeneklerden biri olarak masada kalması yönünde oy kullanırken 312 parlamenter böyle bir seçeneğin gündeme gelmemesi için oy verdi. Yapılan oylama ile anlaşmasız ayrılık seçeneği 'her koşulda' masadan kaldırılmış oldu.

Sert Brexit'in seçenek dışı kalması ile geriye kalan son adım Perşembe günü yapılacak olan erteleme oylaması. Bu oylama sonucunda erteleme talebi çıkarsa İngiltere hükümeti 29 Mart olan Brexit tarihini erteleme isteğini Brüksel'e iletecek ancak talebin kabul edilmesi için 27 Avrupa Birliği üyesi ülkenin onayı gerekiyor.

Brexit oylaması

İngiliz parlamentosunda salı akşamı yapılan oylamada Brexit anlaşması 242'ye karşı 391 oyla reddedilmişti. Anlaşma, 15 Ocak'taki ilk oylamada da ezici çoğunlukla reddedilmişti.

İngiltere Başbakanı Theresa May, içerdiği Kuzey İrlanda sınırına ilişkin ''tedbir maddesi'' nedeniyle tepki çeken anlaşmanın metnini değiştirmeyi başaramamış ancak maddenin kullanım koşullarına ''açıklık getiren'' bir ortak belge üzerinde AB ile uzlaşmıştı, parlamenterleri ikna edemeyince anlaşmayı parlamentodan geçirmekte başarısız oldu.

İngiltere'nin, AB'den 29 Mart'ta ayrılması öngörülüyor.

brexit
urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop urfa sex shop sex shop urfa seks shop sex shop seks shop sex shop istanbul vibratör erotik shop vibratör vibratör vibratör izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'13-24 yaş arası bireyler dijital bağımlılık kıskacında'
'13-24 yaş arası bireyler dijital bağımlılık kıskacında'
Dışişleri Bakanı Katrugalos 'Türkiye'nin dahil olmasını olumlu karşılarız'
Dışişleri Bakanı Katrugalos 'Türkiye'nin dahil olmasını olumlu karşılarız'