Miçotakis, Batı Trakya'yı ziyaret etti

Miçotakis, Batı Trakya'yı ziyaret etti
Miçotakis, Batı Trakya'yı ziyaret etti LM
Bu içerik 1379 kez okundu.

N.D. Lideri Kiryakos Miçotakis, Rodop ve İskeçe bölgeleri ziyaret etti. 15 Mart 2019 günü sabah saatlerinde Şapçı kasabası ve Sirkelli- Filira köyünü ziyaret etti.

Şapçı kasabasında halk pazarını, kahvehaneleri gezen ve halkla selamlaşan Miçotakis’e yerel partililer eşlik etti.

Miçotakis daha sonra da Sirkeli- Filira köyünü geldi ve ilk önce bir özürlü çocuğu evinde ziyaret etti. Köy kahvesine gelişinde Miçotakis’e genç bir kız tarafından çiçek takdim edildi. Burada halkla sohbet eden Miçotakis’e Kozlukebir – Arriana Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet tarafından bölgenin sorunları anlatıldı.

Rodop ilinin ardından İskeçe İline geçen Miçotakis,
ilk olarak Bulustra (Avdira) Belediyesi’nin merkezi Yenice'ye giden Miçotakis burada esnafı ziyaret etti ve halka sohbet etti. YDP başkanı ayrıca bölgenin sorunları ile ilgili olarak Belediye Başkanı Yorgos Çitiridis’ten bilgi algı.

Kiriakos Miçotakis’in bir sonraki durağı Topiros Belediyesi’ne bağlı Göynüklü köyü oldu. Burada bir kahvenede halk ile bir süre sohbet eden YDP Başkanı, Belediye Başkanı Kostas Mihoglu ile de görüşerek belediye hakkında bilgi aldı.

Miçotakis’in köy ziyaretlerinin son durağı Mustafçova Belediyesi’nde bulunan Şahin köyü oldu. Burada da köy halkı ile kahvehanede sohbet eden Miçotakis Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza ile de görüştü.

 
Miçotakis YD
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Η ΤΟΥΡΚΙΚΗ «ΑΔΙΑΛΛΑΞΙΑ» ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ
Η ΤΟΥΡΚΙΚΗ «ΑΔΙΑΛΛΑΞΙΑ» ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ
Fransa'nın 'Ayasofya' hikâyesi: Panthéon
Fransa'nın 'Ayasofya' hikâyesi: Panthéon