test Mehmet Öz Tavsiye Ediyor: Gece Uyurken Çarşafın Altına Sabun Koyun

Mehmet Öz Tavsiye Ediyor: Gece Uyurken Çarşafın Altına Sabun Koyun

Mehmet Öz Tavsiye Ediyor: Gece Uyurken Çarşafın Altına Sabun Koyun
Mehmet Öz Tavsiye Ediyor: Gece Uyurken Çarşafın Altına Sabun Koyun LM
Bu içerik 1131 kez okundu.

Sağlık sorunları her gün karşımıza çıkmakla birlikte yaş ilerledikçe daha da artmaktadır. Maddi sıkıntılar, zaman, iş gibi bazı sorunlardan dolayı kendimize bakamıyoruz. Bazı durumlarda ilaçlar da fayda etmemektedir. Bu yüzden doğal yöntemleri de denemek gerekir. Şimdi dünyaca ünlü tıp doktorumuz Mehmet Öz hocamızın bir tavsiyesine yer vereceğiz.

En Sık Yaşanan Sorunlardan!

Bu yöntemin en faydalı olacağı kişilerin başında kemik, kas ve eklem ağrısı sorunları yaşayanlar yer alıyor. Günlük aktiviteler başta olmak üzere en çok çalışan organlarımız ayaklarımız ve kaslarımız olduğunu düşünebilirsiniz. Evet haklısınız, ancak ağrıların sebebi fazla hareket değil. Mehmet Öz’e göre bu ağrıların sebebi bir sorunun başlangıcı olmasıdır. Yani çok çalışmaktan kaslar kısa süreli ağırsa da uzun süreli kronik ağrılara dönüşmez. Eğer bu ağrılar varsa sağlığınızda iyi gitmeyen bir şeyler var demektir.

 
 
 

Eklem ve Kas Ağrıları İçin Sabun!

 

Özellikle gece uyurken uzun bir süreyi yatakta geçirmekteyiz. Bu esnada vücudumuza yapacağımız her fayda uzun süreli olacaktır. Aynı zamanda da rahat uyku almanızı sağlayarak, sabah dinç uyanmanıza yardımcı olacaktır.

 
 

Gece uyurken çarşafın altına 1 kalıp sabun koymanızı tavsiye ediyoruz. Bu şekilde kas ve eklem ağrılarınız daha hafifleyecektir.

 

Çarşafın Altına Sabun Koymanın Mantığı Nedir?

 

Saçma bir yöntem gibi gelecek olsa da etkisi ciddi. Sabunda bulunan maddelerin çoğu uçucudur yani hava ortamında yayılır. İşte sabunda bulunan bir madde olarak sodyum klorür çarşafın altında buharlaşarak ortama karışır ve kas sisteminin rahatlamasına yardımcı olur. Sodyum klorürün kas gevşetici, cildi sakinleştirici etkisi vardır. Cilt üstünde gözeneklerin açılmasını sağlayarak oksijen geçişini hızlandırır. Bu sayede kaslarınız gevşeyerek ağrılarınız azalır.

Hem Kolay Hem Pratik!

 

gayet kolay ve basit bir yöntem olmakla birlikte ek olarak hiç bir işleme gerek bıraktırmaz. Aynı zamanda doğal bir etkisi vardır. yani hiç bir ilaç kullanmadan rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Hangi Sabunu Tercih Etmeliyiz?

Hemen hemen bütün sabunların kimyası benzer olmakla birlikte lavanta, zeytinyağı, kükürt gibi doğal aromalı sabunları tercih etmenizi öneriyoruz. Gece uyumadan önce ayak kısmına yakın olacak şekilde sabunu çarşafın altına koyarak uykunuza bakın. İstediğiniz her gece uygulayabilirsiniz. 3-4 gün gibi kısa bir sürede ağrılarınızın azaltığını hissedeceksiniz.

sabun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ελλάδα: Του κεραυνού και του χαλαζιού ήταν η Κυριακή
Ελλάδα: Του κεραυνού και του χαλαζιού ήταν η Κυριακή
Δημοσκοπήσεις: Ποιοι μπαίνουν στη Βουλή - Ποια είναι η διαφορά ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ
Δημοσκοπήσεις: Ποιοι μπαίνουν στη Βουλή - Ποια είναι η διαφορά ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ