test Yunanistan F-35 alımını değerlendiriyor

Yunanistan F-35 alımını değerlendiriyor

Yunanistan F-35 alımını değerlendiriyor
Yunanistan F-35 alımını değerlendiriyor LM
Bu içerik 643 kez okundu.

Türkiye ile ABD arasında S-400 ve F-35 gerilimi devam ederken Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis, F-35 savaş uçağı alma olasılığını değerlendirdiklerini açıkladı.

ABD'nin Türkiye'ye F-35 satışını askıya alacağı konuşulurken Pentagon'dan bir yetkili Kongre’de yaptığı bilgilendirmede, Singapur, Yunanistan, Romanya, İspanya ve Polonya'nın ABD yapımı yeni nesil F-35 uçakları için potansiyel müşteriler olduğunu söyledi.

ABD’nin açıklamasını değerlendiren Evangelos Apostolakis, Yunan basınına yaptığı açıklamada "F-16 modernizasyonunun yanı sıra, yeni nesil savaş uçaklarına aşamalı olarak geçme süreci içindeyiz. Pentagon'un bu açıklaması bu planlarımıza yardımcı oluyor. Bunu değerlendireceğiz" dedi.

Eski Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos da ülkenin hava kuvvetlerini yenilemesi ve Türkiye'den geri kalmamak için F-35 alması gerektiğini defalarca dile getirmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz cuma günü S-400'lerin alımının devam ettiğini ve gelecek Temmuz ayında da teslimatların başlayacağı açıklamasında bulunmuştu. Erdoğan aynı zamanda F-35'lerin teslimatının da devam ettiğini belirtmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 17/8/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 17/8/2019
Orman yangınları yerleşim yerlerini tehdit ediyor
Orman yangınları yerleşim yerlerini tehdit ediyor