Başbakanı Scott Morrison'na yumurtalı saldırı

Başbakanı Scott Morrison'na yumurtalı saldırı
Başbakanı Scott Morrison'na yumurtalı saldırı LM
Bu içerik 569 kez okundu.

Avustralya Başbakanı Scott Morrison seçim kampanyasıyla ilgili bir konuşma yaptığı sırada kimliği belirsiz bir kişi tarafından yumurtalı saldırıya uğradı. Yeni Güney Galler eyaleti polisi, 25 yaşındaki kadın saldırganın tutuklandığını açıkladı.

Ülkenin güney doğusunda başkent Canberra'ya 350 kilometre uzaklıktaki Albury kentinde 18 Mayıs'ta yapılacak seçimlerle ilgili konuşma yapan Başbakan Morrison, Ülke Kadınlar Birliği (CWA) tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı. Konuşma esnasında 25 yaşında bereli ve spor kıyafet giyen bir kadın Başbakan Morrison'un kafasına yumurta attı. Polis olaya hemen müdahale ederken, saldırganı uzaklaştırdı.

Başbakan Morrison, başını sıyırıp geçen yumurtayı kabaca temizleyerek yaşanan arbede esnasında yere düşen yaşlı bir kadına yardım etti. Olayda herhangi bir yaralanma olmadı.

Morrison olay sonrası sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında "Kimseye saygısı olmayan korkak aktivistlere ya da küçük işletmelere karşı olan militan ruhlu sendikacıların bu tarz haydutluklar yapmalarına izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı. Anamuhalefet lideri Bill Shorten da Morrison'a destek vererek saldırıyı kınadı. Ülke Kadınlar Birliği ise Başbakan Morrison'a yumurtalı saldırı gerçekleştiren kadının birlik üyesi olmadığını açıkladı.

Avusturalya'da, Yeni Zelanda'daki 2 camiye yönelik düzenlenen silahlı saldırı sonrası ülkenin göçmen politikasını eleştiren, İslam karşıtı ve ırkçı olmakla suçlanan Queensland Senatörü Fraser Anning'e yumurtalı saldırı düzenlenmişti.

Avusturalya Başbakanı Scott Morrison, sözleri nedeniyle Fraser Anning'i eleştirmiş, senatöre daha sonra kınama cezası verilmişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 23/11/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 23/11/2019
Yunanistan AB'de işsizlikte birinciliği korudu
Yunanistan AB'de işsizlikte birinciliği korudu