İslam karşıtı siyasetçi Wilders'in Twitter hesabı askıya alındı

İslam karşıtı siyasetçi Wilders'in Twitter hesabı askıya alındı
İslam karşıtı siyasetçi Wilders'in Twitter hesabı askıya alındı LM
Bu içerik 522 kez okundu.

Hollandalı İslam karşıtı aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders, sosyal medyada bir rakibiyle ilgili yaptığı paylaşımın ardından Twitter'ın, hesabını geçici olarak askıya aldığını bildirdi.

İslam'a ve Müslümanlara yönelik ağır hakaret ve suçlamalar yönelten Wilders, takipçileri ile iletişimini ağırlıklı olarak sosyal medya hesabı üzerinden yapıyor.

Twitter'ı 'kendisine yönelik ölüm tehditlerine göz yummak ve iki yüzlülük yapmak'la suçlayan Wilders, "Twitter bana yapılan ölüm tehditlerini sürekli görmezden geliyor. Ben bir meslektaşımla ilgili gerçek bir tweet yazmaya çalışıyorum ama olmuyor. Bu çılgınlık." açıklamasında bulundu.

Geert Wilders'in liderliğindeki Özgürlük Partisi'nin Sözcüsü, askıya alınan hesaba erişim engelinin 8 saat içerisinde son bulacağını dile getirdi.

Hollandalı siyasetçinin hesabına engel getirilmesine neden olan iletide, Wilders, merkez sol Demokrat Parti'ye (D66) İslam üzerinden hakaret etmişti.

Wilders, "Daha fazla İslam ithal eden ve yaşananların sonuçlarından dolayı timsah gözyaşları döken zavallılar. Tıpkı namus cinayetleri gibi." demişti.

Fransa'nın Lyon kentinde düzenlenen ve IŞİD'in üstlendiği saldırı ile ilgili de bir ileti paylaşan Wilders, "Lyon’da bombalama yapan Müslüman terörist, DAEŞ’e bağlılık yemini etmiş. Daha öncekilerin olduğu gibi... İnanmayanlara karşı şiddet. Muhammed onlara Müslüman olmayanların hayatlarının bir önemi olmadığını, terörün ise normal olduğunu öğretti. İşte İslam bu ve ben her güne buna karşı savaşıyorum." ifadelerini kullandı.

Hollanda
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD ile Türkiye arasında anlaşma: Barış Pınarı'na 120 saat ara; YPG bölgeden çekilecek
ABD ile Türkiye arasında anlaşma: Barış Pınarı'na 120 saat ara; YPG bölgeden çekilecek
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/10/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/10/2019