'Yapay zeka alanında tekelleşen dünyayı yönetir'

'Yapay zeka alanında tekelleşen dünyayı yönetir'
'Yapay zeka alanında tekelleşen dünyayı yönetir' LM
Bu içerik 597 kez okundu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yapay zeka hakkında "Bu alanda tekelleşen dünyayı yönetir." açıklamasında bulundu.

Başkent Moskova'da Rus yetkililerle yapay zeka alanında yaşanan gelişmelere ilişkin bir değerlendirme toplantısına katılan Putin, yapay zekanın kalite ve verimlilik noktasında çok önemli avantajlar sağladığını ifade etti. Rusya Devlet Başkanı, "Yapay zeka alanına ilişkin araştırmaların bütçesini artırmamız gerekiyor. Ayrıca, özel girişimlerin de önünü açmak için adımlar atılması lazım." şeklinde konuştu.

Yapay zekanın, hızlı karar alma mekanizmaları üzerinden gerçek zamanlı olarak büyük verileri analiz edebildiğine işaret eden Putin, "Bu da kalite ve verimlilik noktasında muazzam avantajlar sağlıyor. Yapay zeka alanında tekelleşen dünyayı yönetir." dedi.

"Dünyanın geleceğinde anahtar rotadır"

Yeni ürünlerin ve çözümlerin üretilmesine yönelik gelişmelerin hızla arttığına değinen Rusya Devlet Başkanı, "Teknolojide liderlik ve özellikle yapay zeka teknolojisinde küresel anlamda rekabet yaşanıyor. Dünyanın geleceğini belirleyeceği için teknolojik kalkınmanın anahtar rotalarından birisi yapay zekadır." değerlendirmesinde bulundu.

Putin, çok sayıda ülkenin yapay zeka stratejilerini belirlediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"Yapay zeka alanında teknolojik bağımsızlığımızı güvence altına almalıyız. Bu, ekonomimiz, ticaretimiz, Rus vatandaşlarının yaşam kalitesi, ülkemizin güvenliği ve savunması için en önemli unsur. Herhangi bir sanayi alanında maksimum etkiyi sağlayacak küresel çözümler bulmak zorundayız."

^yapay zeka
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD ile Türkiye arasında anlaşma: Barış Pınarı'na 120 saat ara; YPG bölgeden çekilecek
ABD ile Türkiye arasında anlaşma: Barış Pınarı'na 120 saat ara; YPG bölgeden çekilecek
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/10/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 18/10/2019