test Twitter'ın siyasilerin paylaşımlarına yönelik yeni uyarı mesajı ne anlama geliyor?

Twitter'ın siyasilerin paylaşımlarına yönelik yeni uyarı mesajı ne anlama geliyor?

Twitter'ın siyasilerin paylaşımlarına yönelik yeni uyarı mesajı ne anlama geliyor?
Twitter'ın siyasilerin paylaşımlarına yönelik yeni uyarı mesajı ne anlama geliyor? LM
Bu içerik 514 kez okundu.

Twitter, perşembe gününden itibaren kamuoyunu ilgilendirdiği düşünülen ancak hizmet kurallarını ihlal eden paylaşımların uyarı ile yayımlanacağını açıkladı. Bu yeni karardan en çok etkilenecek olanların başında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın geldiği düşünülüyor.

Kamu görevlileri tarafından paylaşılan içeriğin Twitter kurallarını ihlal etmesi durumunda, ihlalin nedenine ve ihlale rağmen içeriğin neden yayımlandığına dair kullanıcılara uyarı gönderilecek.

Kullanıcılar kurallara uygun olmayan paylaşımı yine de görmek isterse uyarıya tıklamaları yeterli olacak.

Twitter, yeni politikasının hükümet yetkilileri ve siyasi adaylar gibi 100 bin'den fazla takipçisi olan tüm kamu figürlerinin paylaşımlarına uygulanacağını bildirdi.

Kararın ardından akıllara gelen ilk isim olan Trump'ın sosyal medyaya yönelik öfkesinin artacağı yorumları yapıldı. ABD Başkanı düzenli olarak sosyal medya sitelerinin kendisi ve diğer muhafazakar adaylar aleyhine çalıştığından yakınıyor.

Twitter şimdiye kadar kamusal figürleri bazı kurallarından muaf tutuyordu. Bunu, politikacıların yayımladığı "aykırı" içeriğin tartışmayı teşvik ederek liderlerin daha hesap verebilir olmasını sağladığı iddiasına dayanarak yapıyordu.

Bunun yanında aktivistler uzun zamandır, Trump'ın hesabının "tehditkar ve tacizci" olduğu gerekçesiyle kapatılmasını istiyordu. Twitter'ı sıklıkla kullanan Trump'ın çoğu paylaşımı sosyal medya ağının kurallarını ihlal ediyor.

Twitter'in yeni kararı geriye dönük olarak eski paylaşımlara uygulanmayacak.

Twitter
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 17/8/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 17/8/2019
Orman yangınları yerleşim yerlerini tehdit ediyor
Orman yangınları yerleşim yerlerini tehdit ediyor