30 milyon dolarlık soygun: 750 kilo altın çalındı

30 milyon dolarlık soygun: 750 kilo altın çalındı
30 milyon dolarlık soygun: 750 kilo altın çalındı LM
Bu içerik 759 kez okundu.

Brezilya'nın Sao Paolo şehrinde hava limanına baskın düzenleyen silahlı bir grup 750 kilo altın ve diğer değerli madenleri çalarak kayıplara karıştı.

Hırsızların çaldığı madenlerin değerinin 30 milyon dolardan fazla olduğu belirtiliyor.


Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde Güney Amerika'nın en işlek havalimanı olan Guarulhos'a Brezilya Federal Polisi'nin kıyafetlerine benzer üniformalarla gelen sekiz silahlı soyguncunun öncelikle kapıda görev yapan iki güvenlik görevlisini rehin aldığı daha sonra da kargo bölümüne yönelerek, geldikleri araçlara altın ve diğer madenleri doldurdukları görülüyor.

Yüzleri maskeli soyguncuların olay yerinden kaçtıktan sonra rehineleri yaklaşık 10 kilometre ötede serbest bıraktıkları ve izlerini kaybettirdikleri ifade edildi.

Havalimanı yetkilileri soyguncuların polise ait rozet ve üniformalar giydiklerini, getirdikleri panelvan tarzı iki araca da yine polise ait bazı etiketler yapıştırdıklarını açıkladı. Havaalanının ihracat bölümüne giren hırsızların çaldıkları değerli metallerin Zürih ile New York'a gönderilmesinin planlandığı kaydedildi.

Brezilya devlet ajansı Agencia Brasil, soygunculardan birinin tüfeği olduğunu ve hiçbir şekilde ateş edilmediğini belirterek olayda da kimsenin yara almadığını kaydetti. Yerel basın, hırsızların bir önceki gece kargonun yerini belirlemek amacıyla lojistik sorumlusu ve ailesini rehin tuttuğunu yazdı.

Brezilya
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 19/10/2019
HAVA DURUMU - Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΗΜΕΡΑ 19/10/2019
ABD ile Türkiye arasında anlaşma: Barış Pınarı'na 120 saat ara; YPG bölgeden çekilecek
ABD ile Türkiye arasında anlaşma: Barış Pınarı'na 120 saat ara; YPG bölgeden çekilecek